Energooszczędne oświetlenie – postaw na żarówki WiFi

Energooszczędne oświetlenie – postaw na żarówki WiFi

W dobie, gdy szukamy energooszczędnych rozwiązań do swoich wnętrz, naszą uwagę kierujemy na żarówki WiFi. Ich zastosowanie okazuje się mieć sporo zalet, a wysoka cena zakupu jednej żarówki staje się długoterminową inwestycją. Jeśli zależy nam na tym, by zmniejszyć rachunki za prąd, a ponadto zadbać o atmosferę domowych wnętrz, rozważmy zakup żarówek WiFi.

Jak działają żarówki WiFi?

Inteligentna żarówka – brzmi dumnie! I niewątpliwie tak jest, bo właściciele mieszkań bądź domów decydujący się na oświetlenie z zastosowaniem żarówek WiFi, zdecydowanie mogą być z siebie dumni. Nie dość, że wszystkim domownikom zapewnią atmosferę dzięki oświetleniu dopasowanemu do potrzeb danego pomieszczenia czy aktualnej sytuacji, to powiększą oszczędności zmniejszając rachunki za prąd. Żarówki WiFi są bowiem ciekawą alternatywą dla klasycznych odpowiedników, a zastosowanie w nich technologii LED w połączeniu z możliwością sterowania poprzez WiFi, oznacza mnóstwo korzyści. Jakich?

Wybierzmy jedną żarówkę z oferty sklepu Azzardo.pl i sprawdźmy, czym się tak naprawdę wyróżnia. Wizualnie niemalże niczym, ale funkcjonalność jej jest znacznie większa niż tej tradycyjnej. Atutem, który docenią wszyscy odbiorcy, jest możliwość zastosowania takich żarówek w dowolnym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy do dyspozycji jest typowy dom smart z inteligentnymi rozwiązaniami, czy też nie. Producenci podpowiadają nam więc uniwersalną propozycję, do działania której niezbędne jest połączenie z siecią WiFi.

Zalety żarówek smart

Smart żarówki to sposób na inteligentne i energooszczędne oświetlenie. Wykorzystuje się w nich technologię LED, mamy zatem do dyspozycji żarówki, które pobierają minimum prądu, a ich żywotność określa się na kilka lub nawet kilkanaście lat. Ta technologia ogranicza ponadto ich nagrzewanie, dlatego zmniejsza się ryzyko ewentualnego oparzenia, szczególnie w pokojach dziecięcych, gdzie nietrudno o wypadki.

Sterowanie poprzez sieć WiFi jest niezwykle wygodne. Podczas spożywania wspólnego posiłku, oglądania filmu bądź towarzyskich rozmów ze znajomymi, liczymy na zupełnie inną atmosferę. Romantyczna kolacja we dwoje? Niedzielny obiad z teściami, a może szybka przekąska przy ulubionym filmie? Raz wymagamy przytłumionego światła, podczas innej okazji wyrazistego oświetlenia, a kolejnym dniem jedynie subtelnej poświaty. To wszystko są nam w stanie zaoferować żarówki WiFi, którymi sterujemy bez wstawania z kanapy, odchodzenia od stołu czy przerywania emocjonalnych rozmów.

Możemy decydować o natężeniu światła, jego barwie, a wybierając najnowocześniejsze propozycje, oświetlenie tego typu jesteśmy w stanie zintegrować z kamerą, aromatyzerami czy wbudowanymi głośnikami. Mamy zatem do dyspozycji żarówki zachowujące swoje podstawowe funkcje, ale oferujące większą elastyczność ich użytkowania, a ponadto dające szansę na skorzystanie z funkcjonalności niezwiązanych ze świeceniem.

Mniejsze rachunki za prąd, komfort sterowania oświetleniem i budowanie scen świetlnych w domu prostym sposobem? Na te wszystkie potrzeby odpowiedzią są żarówki WiFi.

Informacja prawna