Do czego wykorzystuje się wiertnice geotechniczne?

Prowadzenie prac wiertniczych w trudnych warunkach terenowych wymaga stosowania solidnych przyrządów oraz maszyn napędzanych wydajnymi silnikami. Twardy materiał skalny jest bardzo wymagający, lecz nie stanowi przeszkody dla nowoczesnych urządzeń.

Mobilna wiertnica geotechniczna, umieszczona na nadwoziu pojazdu ciężarowego, jest prostym rozwiązaniem umożliwiającym otworowanie nawet w najtwardszym podłożu. Jest popularna zarówno w trakcie prowadzenia prac budowlanych, jak i instalacyjnych.

Jakie są zastosowania wiertnic pionowych w budownictwie?

Nowoczesne rozwiązania wiertnicze są szeroko stosowane w wielu zadaniach związanych budownictwem profesjonalnym. Gdzie znajdują zastosowanie te maszyny?

  • W badaniach środowiskowych i hydrotechnicznych gruntów pod budowę obiektów takich jak elektrownie cieplne czy baseny rekreacyjne na wodę geotermalną.
  • Podczas wykonywania odwiertów pod instalacje ogrzewania domów wykorzystujące pompy ciepła oraz pod konstrukcje studni głębinowych.
  • Specyficznym zastosowaniem są również prace związane ze wzmacnianiem wszelkiego rodzaju osuwisk oraz skarp.

Korzyści płynące z ich wykorzystania sprawiają, że wiertnice pionowe są bardzo popularne w wielu zastosowaniach. Budownictwo mieszkaniowe i instalacyjne to niejedyne obszary, gdzie są one z powodzeniem stosowane na co dzień.

Gdzie jeszcze są stosowane specjalistyczne wiertnice geologiczne?

Kolejnymi zastosowaniami maszyn wiertniczych do wykonywania przewiertów i otworów wertykalnych są prace badawcze i wydobywcze. Gdzie jest stosowany ten sprzęt?

  • Na terenie kopalni odkrywkowych, wydobywających węgiel.
  • W trakcie prac głębinowych związanych z energetyką geotermalną.
  • Podczas profesjonalnych robót hydrotechnicznych.
  • Do wykonywania ekspertyz z zakresu badań poziomu wód gruntowych.

Specjalnie zaprojektowana wiertnica geologiczna umożliwia prowadzenie bardzo głębokich odwiertów – nawet na poziomie kilkuset metrów.

Jeżeli szukasz uniwersalnego, a zarazem mobilnego rozwiązania, które umożliwi Ci sprawne wiercenie otworów w dowolnego rodzaju podłożu, to pionowe maszyny wiertnicze na podbudowie samochodu ciężarowego powinny Cię zainteresować!

Informacja prawna