Jak ocieplić garaż blaszany?

Garaże blaszane to obecnie coraz częściej wybierane rozwiązanie. Nie ma w tym nic dziwnego.

Są tańsze od garaży murowanych, co więcej ich postawienie zajmuje znacznie mniej czasu. Niestety, rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Jedną z nich jest brak izolacji. Blacha bardzo szybko nagrzewa się, jak również przepuszcza zimno. Przez to w czasie letnich miesięcy w blaszaku panuje trudny do wytrzymania upał, zaś zimą temperatura jest bardzo niska.
Na szczęście, problemowi temu można zaradzić przez odpowiednie ocieplenie. Jak je wykonać? Jakich materiałów użyć? Podpowiadamy!

Ocieplenie blaszaka od wewnątrz?

Jedną z najczęściej wybieranych metod jaką ociepla się garaże blaszaki jest wykonanie ocieplenia od wewnętrznej strony. Jest ono bowiem stosunkowo tanie i szybkie. Wystarczy bowiem, że przykleimy do ścian oraz sufitu garażu płyty styropianowe o grubości min 3 cm. W tym celu należy użyć specjalnego kleju. Jeśli nie chcemy by styropian kruszył się lub odkształcał warto obić go płytami OSB.

Zewnętrzne ocieplenie blaszaka

Garaż blaszak możemy ocieplić również z zewnątrz. Jest to nieco trudniejsza metoda. W tym przypadku poza styropianem potrzebujemy bowiem również dodatkowej konstrukcji, która będzie służyła do jego zamocowania. Przykręcony styropian należy pokryć warstwą tynku strukturalnego. Pokrywając dach garażu z zewnątrz pamiętajmy, że jego krawędzie powinny wystawać poza ściany budynku.

Dlaczego warto zadbać o podłoże?

Jeśli dopiero zamierzasz postawić garaż na swojej posesji pamiętaj, że na to jaka temperatura będzie panowała w jego wnętrzu wpływ ma również to na jakim podłożu staną. Garaże blaszane opolskie najlepiej stawiać na wylewce betonowej, która jest o ok 20 centymetrów szersza i dłuższa niż wymiary garażu. Pozwoli to uniknąć straty ciepła spowodowanej dotykiem gruntu i krawędzi garażu.

Podsumowując ocieplenie pozwoli zachować ci pełnię komfortu w garażu oraz zadbać o odpowiednie warunki dla przechowywanego tam sprzętu i pojazdów. Co ważne, jeśli nie chcesz samodzielnie ocieplać budynku garażu możesz skorzystać z faktu, że garaże blaszane Poznań oferowane są również w wersji z ociepleniem.

Informacja prawna