Drabiny ewakuacyjne – jakie są ceny w 2020 roku?

Drabiny ewakuacyjne są produktami, które znajdują zastosowanie w budynkach przemysłowych, użyteczności publicznej oraz większych domach. Są przydatne nie tylko podczas ewakuacji, ale także do wszelkich prac na dachu i innych przedsięwzięć budowlanych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych cenach. Bardzo często wartość drabiny idzie w parze z jakością i zgodnością ze standardami, które powinna spełniać.

Cena, a rodzaj drabiny

Drabiny ewakuacyjne można rozróżnić na kilka sposobów. W ofercie renomowanego producenta znajdziemy trzy główne typy: pierwszym z nich są drabiny ewakuacyjne z koszem, który jest umiejscowiony wokół szkieletu, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych. Ma to znaczący wpływ na cenę i często jest wybierany przez firmy, których pracownicy wykonują czynności na wysokości, np. sezonowe naprawy budynków czy przeglądy instalacji. Ten model może być wykonany z różnych materiałów, które również mają mniejszy lub większy wpływ na jej wartość. Ostateczna cena drabiny ewakuacyjnej z koszem ochronnym zależy także od jej wymiarów.

Koszt drabiny bez kosza ochronnego

Kolejnym typem są drabiny ewakuacyjne bez kosza ochronnego, nieco tańsze. Nie oznacza to jednak, że ich jakość wykonania jest słabsza. Drabiny spełniają wszystkie normy BHP, są lekkie, niezawodne i solidne. Zazwyczaj korzysta się z nich tam, gdzie prace wykonywane są na stosunkowo małej wysokości. Ich cena ustalana jest indywidualnie – w zależności od wymiarów oraz materiału, z którego zostały wykonane.

Ile kosztuje balustrada?

Balustrada – rozwiązanie, które świetnie sprawdza się jako uzupełnienie drabiny. Podnosi bezpieczeństwo pracy na wyższy poziom i minimalizuje ryzyko upadku z wysokości. Jest to wydatek opcjonalny, jednak wielu Klientów przyznaje, że w niektórych przypadkach to rozwiązanie jest doskonałe – znacząco zwiększa komfort pracy i zapewnia dodatkową asekurację. Jeśli chodzi o modułowe balustrady, to mogą być one mocowane do krawędzi oraz podłoża lub dostosowane wymiarem do miejsca wybranego przez Klienta – wówczas cena jest uzależniona od jego wytycznych.

Oferta drabin renomowanego producenta jest szeroka i pozwala dopasować do rodzaju pracy nie tylko jej typ, ale także wykończenie i materiał. Dodatkowo wszystkie produkty spełniają niezbędne normy europejskie. Wybierając drabinę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na producenta – jego renomę, certyfikaty i opinie, a później na cenę.

Informacja prawna