Nowoczesny dom na wąską działkę może być w pełni funkcjonalny

Wśród zróżnicowanej oferty projektów domów jednorodzinnych, szczególnym zainteresowaniem cieszą się niewielkie budynki z poddaszem użytkowym oraz garażem w bryle budynku. Według tego typu projektów można osadzić budynek na niewielkiej, dość wąskiej działce, a zwarta bryła i dwuspadowy dach pozwalają znacznie obniżyć koszt realizacji budynku. Jeżeli szukasz idealnego domu dla cztero – pięcioosobowej rodziny, który stanie się wygodną, rodzinną ostoją, zwróć uwagę na projekt domu Sputnik.

108m2 z poddaszem użytkowym na wąską działkę

Projekty nowoczesnych domów cechują się wyjątkową stylistyką oraz funkcjonalnością, pozwalającą uzyskać wysoką efektywność energetyczną budynku, a także korzystać z każdego pomieszczenia bez rezygnacji z komfortu. Dom, powstały według projektu Sputnik to potwierdzenie nowoczesnej funkcjonalności, w której każdy szczegół został starannie przemyślany, z myślą o komforcie inwestorów. Dom o powierzchni 108,57 m2 z garażem jednostanowiskowym w bryle budynku zachwyca minimalistycznym designem. Wszystko doskonale do siebie pasuje, a praktyczne rozwiązania stanowią efektowne detale, wieńczące nowoczesną całość. Nowoczesne zadaszenie przedniej części garażu jest jednocześnie zadaszeniem przed wejściem głównym, natomiast drzwi, prowadzące do kotłowni zostały wkomponowane w elewację od strony ogrodu. Nie rzucają się w oczy, a jednocześnie umożliwiają komfort korzystania z kotłowni oraz narzędziowni. Ten projekt można zbudować na działce o szerokości mniej niż 19,5 m.

Zachowaj funkcjonalność pomieszczeń w domu na wąskiej działce

Parter oraz poddasze budynku, powstałego w oparciu o projekt Sputnik w żaden sposób nie sugerują, że dom został dopasowany do wąskiej działki. Funkcjonalna strefa wejściowa z obszernym przedsionkiem, łączącym strefę mieszkalną z garażem posiada jednocześnie przejście do spiżarni, aby po wejściu do domu można było odłożyć zakupy. Z przedsionka wchodzi się do strefy dziennej z kuchnią, otwartą na salon. W głębi strefy dziennej są schody, prowadzące na poddasze, toaleta oraz wejście do kotłowni, która z kolei prowadzi bezpośrednio do ogrodu.

Wygodna strefa dzienna w projekcie Sputnik

W projekcie Sputnik wszystko ma swoje miejsce oraz starannie przemyślaną powierzchnię, aby zapewnić mieszkańcom pełen komfort, swobodę ruchu, a jednocześnie wpisać się w ekonomiczne tendencje budowy niezbyt obszernych budynków mieszkalnych. Salon, posiadający niespełna 20 m2 jest pomieszczeniem doskonale doświetlonym dużymi oknami tarasowymi z dwóch stron. Otwarcie na strefę kuchenną pozwala spędzać czas w rodzinnym gronie, nawet na co dzień. Dopasuj wystrój salonu do aranżacji kuchni i korzystaj nie tylko z funkcjonalności, ale zachwycaj się efektem Twojego, pięknego domu. Liczne projekty salonu umożliwiają dopasowanie wyposażenia do wielkości pomieszczenia i własnego gustu.

Przestronne sypialnie dla rodziców i dzieci

W projekcie Sputnik nie ma rozwiązań przypadkowych. Wszystkie pomieszczenia, znajdujące się na poddaszu użytkowym są przestronne i wyjątkowo funkcjonalne. Czym się wyróżniają?

  • sypialnie posiadają co najmniej 10m2 powierzchni,
  • wyposażone są w wysokie okna oraz barierki francuskie,
  • znakomite doświetlenie sypialni bez zastosowania okien połaciowych,
  • przestrzeń, przeznaczona pod zabudowę w każdym pomieszczeniu,
  • przestronna łazienka z oknem dachowym, w której zmieści się wanna i kabina prysznicowa.

Zwróć uwagę na funkcjonalność pomieszczeń oraz nowoczesny minimalizm, umożliwiający stylową aranżację domu według projektu Sputnik. Projekt jest idealnie dopasowany do potrzeb rodziny, zapewniając komfort życia na co dzień.

Informacja prawna