Rolety zewnętrzne – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Oferta sklepu obejmuje w swoim zakresie bardzo bogaty i urozmaicony asortyment rolet zewnętrznych, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie w różnego typu budynkach. O czym warto pamiętać? To, iż rolety zewnętrzne stanowią doskonałe ocieplenie budynków, w ofercie znajdują się między innymi: rolety antywłamaniowe, nadstawne oraz wiele innych rodzajów, które świetnie pasują do każdej stolarki okiennej. Wybierając naszą firmę zyskujesz pewność i gwarancję profesjonalnie świadczonych usług o bardzo wysokiej jakości! W poniższym artykule dowiesz się między innymi dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne oraz od czego zależy ich stawka, a także wiele innych, istotnych informacji!

Dlaczego warto montować rolety zewnętrzne?

Czy wiesz, że montaż rolet zewnętrznych niesie ze sobą bardzo wiele korzyści? Główną zaletą ich zastosowania jest możliwość dowolnej regulacji światła, co istotne dzisiaj rolety można obsługiwać metodą manualną lub elektryczną, co przekłada się na znacznie lepszy komfort użytkowania. Rolety zewnętrzne spełniają także szereg innych funkcji między innymi:

  • stanowią ochronę pomieszczenia przed wysoką lub zbyt niską temperaturą, która panuje na zewnątrz
  • zastosowanie rolet umożliwia znaczne obniżenie kosztów związanych z zużyciem energii, gdyż stanowią świetną izolację termiczną
  • rolety zewnętrzne antywłamaniowe to kluczowy element całego systemu zabezpieczającego dom przed włamywaczami
  • rolety pełnią również funkcję ochronną przed uciążliwym hałasem.

Warto dodać, że w ofercie sklepu znaleźć można rolety zewnętrzne dostępne w różnych kolorach, jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które ułatwia dopasowanie do każdego rodzaju stolarki okiennej! Wszystkie dostępne produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania co wpływa na ich długotrwałą żywotność.

Rodzaje rolet zewnętrznych i ich zastosowanie

Decydując się na wybór dostępnych w ofercie produktów, możesz skorzystać z następujących rozwiązań:

  • rolety natynkowe- największe zastosowanie znajdują obiektach, które dopiero powstają, aczkolwiek używa się je również budynkach już istniejących
  • rolety podtynkowe- wykorzystywane są podczas ocieplania budynków, które powstają
  • rolety nadstawne- ich montaż przeprowadza się przede wszystkim w nowopowstających budynkach, jednakże stosowane są również na etapie wymiany stolarki okiennej na nową
  • rolety nadprożowe- ten rodzaj rolet znajduje zastosowanie w obiektach, które powstają, co istotne montaż skrzynki wykonuje się jeszcze podczas wznoszenia ścian
  • rolety antywłamaniowe- odgrywają bardzo ważną rolę, stanową bowiem skuteczną ochronę zarówno mieszkańców jak i całego dobytku.

Powinieneś wiedzieć, że roleta zewnętrzna składa się z kilku elementów, wśród których znajdują się: skrzynka rolety, pancerz rolety oraz prowadnice!

Od czego zależy cena rolet zewnętrznych?

Wybierając produkty dostępne w ofercie bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie ile kosztuje roleta zewnętrzna? Przede wszystkim należy pamiętać, iż kosz rolet uzależniony jest od wielu czynników takich jak: rozmiar rolety, typ rolety, rodzaj sterowania oraz kolor. Zaleca się, aby przed wyborem konkretnego modelu skorzystać ze specjalnego konfiguratora rolet zewnętrznych, gdyż dzięki takiemu rozwiązaniu dowiesz się dokładnie ile zapłacisz za dany rodzaj rolety, w większości przypadków poprzez takie zastosowanie można również sporo zaoszczędzić! Cena poszczególnej rolety zewnętrznej jest uwarunkowana w znacznej części metodą sterowania, nieco tańszą opcją jest wybór systemu ręcznego, natomiast najdroższym rozwiązaniem jest zakup systemu radiowego. Pamiętaj, że do ceny rolety zewnętrznej należy doliczyć jeszcze koszt związany z montażem, który najczęściej wynosi około 200 złotych!

Informacja prawna