Bramy szybkobieżne – innowacyjna i zawansowana technologicznie alternatywa dla bram konwencjonalnych

Bramy użytkowane w trudnych i wymagających warunkach potrzebują innych parametrów użytkowych niż standardowe rozwiązania. Podczas intensywnej pracy konieczne jest uzyskanie odpowiedniej funkcjonalności, szybkości oraz pełni bezpieczeństwa. Bramy konwencjonalne mogą okazać się więc niewystarczające. Warto w tym miejscu skłonić się w stronę innowacyjnych bram szybkobieżnych.

Bramy szybkobieżne – alternatywne wyjście dla tradycyjnych rozwiązań

Bramy szybkobieżne inaczej zwane również bramami PCV lub foliowymi, służą głównie do energooszczędnego rozdzielenia miejsc i procesów, są one więc świetną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. To dość nowe i innowacyjne wyjście, jednak ich aspekty użytkowe świetnie odnajdują się w ciężkich warunkach, co przemawia na ich korzyść w opozycji do tradycyjnych bram. Doskonale odnajdą się zarówno jako wewnętrzne jak i zewnętrzne bramy. Mają szybki czas pracy, dzięki czemu proces otwierania i zamykania ograniczony jest do koniecznego minimum, co pozwala na uzyskanie jak najmniejszej utraty ciepła w pomieszczeniu.

Bramy szybkobieżne – ich rodzaje i parametry pracy

Bramy szybkorolowane to rozwiązania konstrukcyjne pozwalające na szybką obsługę danych pomieszczeń, odpowiednią ochronę, bezpieczeństwo jak i odporność na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Bramy te umożliwiają pełną kontrolę danego pomieszczenia poprzez eliminowanie strat cieplnych, przeciągów i zapewniają pełną ochronę przed wejściem osób niepowołanych.

Bramy szybkobieżne dzielą się na:

 • rolowane
 • spiralne,
 • harmonijkowe.

W przypadku bram szybkobieżnych do napędu wykorzystuje się silnik elektryczny, który pozwala na osiągnięcie dużej mocy, szybkości i tempa pracy. Jest on w pełni ekologiczny, cichy i energooszczędny.

Bramy szybkobieżne – gdzie warto je wykorzystać?

Bramy szybkobieżne to wjazdy o ruchu pionowym, cechujące się krótkim czasem pracy, co pozwala na uzyskanie optymalnego czasu pracy i termoizolacyjności od warunków zewnętrznych. Wybierane więc są zazwyczaj w miejscach szczególnie wymagających. Bramy PCV doskonale odnajdują się więc w:

 • przemyśle,
 • handlu,
 • transporcie.

Czyli dokładnie tam, gdzie ich funkcje użytkowe są nadzwyczaj istotne. Dodatkowo sprawdzą się w pomieszczeniach zagrożonych wybuchem. Bramy szybkobieżne mają naprawdę bogate parametry funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz energooszczędności. Bramy foliowe z PCV wybierane są więc w miejscach, w których te aspekty są istotne, między innymi w:

 • przemyśle spożywczym,
 • przemyśle farmakologicznym,
 • marketach,
 • chłodniach,
 • laboratoriach
 • halach,
 • magazynach itd.

Są one o wiele bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i zniszczenia.

Bramy szybkobieżne – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

To w pełni nowoczesne bramy PCV, które otwierają się i zamykają w bardzo szybkim czasie, dzięki czemu skutecznie skracają czas pracy. Wykonane są z odpowiedniej jakości materiałów, dlatego są one w pełni wytrzymałe oraz zachowują swoją funkcjonalność przez długi czas. Wyglądają bardzo estetycznie, w  związku z tym mogą również pełnić funkcje reprezentacyjne. Spełniają więc oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób, stąd też cieszą się ogromnym zainteresowaniem i stanowią skuteczną alternatywę dla bram konwencjonalnych.

Z ofertą bram szybkobieżnych można zapoznać się na www.bramyprzybkobiezne.pl

Informacja prawna