Szklane lampy – zawsze na czasie

O ponadczasowości materiału, jakim jest szkło, nikogo nie trzeba przekonywać. Wyrabia się z niego naczynia i elementy mebli. Najbardziej sprawdza się ono w designie lamp. Niezależnie od stopnia jego przejrzystości stanowi estetyczną osłonę i jeden z najlepszych dyfuzorów do rozpraszania światła. Moda na szklane lampy odchodzi i powraca z dużą częstotliwością i nic nie wskazuje na to, aby to się zmieniło. Każda kolejna odsłona proponowanych przez producentów kolekcji przedstawia nam coraz ciekawsze designerskie rozwiązania i formy.

Szklane lampy – kule – idealna forma do rozpraszania światła

Jednym ze sprawdzonych rozwiązań wśród lamp wykonanych ze szkła są kuliste formy kloszy utrzymane w białym kolorze zwane też mlecznym szkłem. Takiej lampie, aby wyglądać bardzo estetycznie, wystarczy zwykle proste i solidne zawiesie, dowolny gwint i energooszczędne żarówki LED.

Współczesne dookólne źródła światła dają ogromny wybór jasności oraz temperatury barwowej (odcienia światła), w jakiej mogą świecić. Sami możemy zadecydować czy nasza szklana lampa — kula będzie rozpraszała światło o ciepłym, neutralnym czy może o  zimnym odcieniu.

Ideallux —  Mapa Bianco SP1 D30

Lampa w formie szklanej kuli o mlecznym odcieniu przez lata sprawdzała się w pomieszczeniach instytucji publicznych oraz w domach prywatnych. Jej idealny kształt wprowadzał do wnętrz harmonię oraz przywodziła na myśl białe perły — symbol bogactwa i dobrego smaku. Jeśli nam również podobają się kuliste lampy możemy śmiało wybrać lampy Ideallux, np. model Mapa Bianco SP1 D30. Posiada ona duży szklany klosz o średnicy 45 cm. Do jego rozświetlenia wystarczy jedna żarówka z popularnym gwintem E27. Wystarczy dobrać odpowiednią jasność i barwę świecenia, aby cieszyć się idealnym światłem. Warto nabyć kilka egzemplarzy modelu Bianco. Sprawdzą się one doskonale, jako szklane lampy nad stół lub do salonu.

 

Szklane lampy do kuchni

Lampy wiszące Ideallux Smarties Bianco SP5 D60

Portfolio producenta lamp Ideallux obfituje w szklane lampy wiszące, z których wiele ma kuliste formy oraz mleczne klosze. Bardzo interesującą propozycją oprawy świetlnej jest również model Smarties Bianco SP5 D60 Ideal Lux. Tym razem szkło przybrało tu formę wypukłego z obu stron dysku z mlecznym odcieniem. Posiada ona 5 gwintów E27, co oznacza, że z energooszczędnymi żarówkami dostarczy ona dużo światła. Jeśli posiadamy jadalnię i duży stół, przy którym często przyjmujemy gości, warto postarać się o dwie takie szklane lampy nad stół. Doskonale oświetlą one każdy blat, dostarczą łagodnego rozproszonego światła. Możemy zadecydować, że jedna z nich będzie wyposażona w żarówki świecące w barwie ciepłej białej, a druga w neutralnej.

Z pewnością przy takich oprawach niejedna rodzinna biesiada lub spotkanie z przyjaciółmi będzie bardzo udanym wydarzeniem. Model Smarties będzie świetnie korespondował z wcześniej omawianym modelem lampy.

Szklane lampy na ścianę – eleganckie kinkiety

Czasem w naszym mieszkaniu lub w przestrzeni hotelowej bardziej od lamp sufitowych lepiej prezentują się kinkiety. Ponieważ zdecydowaliśmy się na szklane formy lamp również na ścianie powinna się znaleźć oprawa z tego materiału. Specyfika danego pomieszczenia czasem wymaga, aby szklane lampy na ścianę montować w parach. Zwykle wymusza to nisko zawieszony sufit lub brak prowadzącego tam okablowania. Dwa punkty świetlne umieszczone naprzeciw siebie w danym pomieszczeniu zapewnią optymalną jasność.

Kinkiet Idealllux Discovery Fade AP2

Lampą polecaną do takich projektów z oferty Ideallux jest kinkiet Discovery Fade AP2. Wspaniale uzupełni on wystrój wnętrz z udziałem lamp wymienionych powyżej. Posiada ona dwa klosze wykonane z przezroczystego, lekko przydymionego szkła uformowanego w otwarte kule. Pasują do niej dwie małe żarówki z gwintem G9. Eleganckie chromowane wykończenia wieńczą ramiona
i podstawę kinkietu.

Szklane lampy – ponadczasowe oświetlenie

Szkło już nieraz okazało się niezawodnym materiałem w oświetleniu. Walory estetyczne szklanych lamp sprowadzają się do minimalizmu i optymalnego rozpraszania światła.  Uformowane w piękne formy z odpowiednim stopniem zmatowienia lub przydymienia oraz wyposażone w żarówki z odpowiadającą nam barwą świecenia będą nam służyć przez lata. Warto zapewnić sobie odpowiednie światło w odpowiadającej naszemu gustowi.

 

Informacja prawna