Wykończenie mieszkań w kolorze khaki? Zobacz, jak go wykorzystać!

Kolor khaki nie należy do tych najczęściej wybieranych podczas urządzania mieszkań. Nie jest oczywisty, a co więcej wcale nie tak łatwo dobrze wkomponować go w resztę wystroju. W zależności od odcienia może przysporzyć nieco problemów. Natomiast, to co z pewnością można o nim powiedzieć to, to że bez wątpienia warto zaryzykować! Jeśli nie czujesz się na siłach, dobrze jest od samego początku rozpocząć współpracę z doświadczonym architektem wnętrz, tak by zyskać gwarancję idealnie wykończonych przestrzeni. To specyficzny kolor, który rządzi się swoimi prawami. I choć wydaje się na pierwszy rzut oka bardzo określony, w rzeczywistości jest neutralny i będzie prezentował się rewelacyjnie w zestawieniu z wieloma innymi barwami. Sam kolor zielony jest często wykorzystywany, natomiast w zależności od odcienia może wprowadzać w naszym mieszkaniu nieco odmienną atmosferę. Khaki to przedstawiciel kolorów ziemi. Zaprowadzi więc dużą dawkę spokoju, ale równocześnie zapewni elegancję i szyk.

W jakich pomieszczeniach go zastosować?

Kolor khaki należy do ciemniejszej palety odcieni. Z tego powodu, pamiętajmy o wykorzystaniu go z umiarem. Jeśli postawimy na zbyt dużo, możemy stworzyć zbyt przytłoczone przestrzenie. A gdzie będzie się najlepiej prezentował? Wszędzie! Jest na tyle uniwersalny, że nie musimy zastanawiać się nad tym czy czasem nie popełnimy wnętrzarskiego faux pas. Bez wahania możesz wykorzystać go w salonie, pokoju dziecięcym czy sypialni. To pomieszczenia, w których najczęściej się z nim spotykamy. To właśnie tam kolor khaki będzie robił największe wrażenie. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli posiadasz niewielką przestrzeń, która dodatkowo nie jest dobrze oświetlona, nie porywaj się na malowanie wszystkich ścian. W odwrotnym przypadku możesz optycznie zmniejszyć pokój.

Ściany czy meble?

Kolor khaki rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku przeróżnych dodatków i akcentów. Wykończenie wnętrz nie kończy się jedynie na doborze barwy ścian. Każdy inny element odgrywa równie istotną rolę. To właśnie te niewielkie szczegóły mogą nadać konkretny charakter tworząc jedyne w swoim rodzaju pomieszczenia. Khaki będzie świetnie prezentował się na meblach czy to w salonie, czy sypialni. Jeśli postawisz na sofę bądź zagłówek łóżka w takiej barwie, zyskasz niebanalne i modne akcenty. Natomiast, jeżeli nie chcesz stosować takich zabiegów, możesz zdecydować się na różnego rodzaju tekstylia. Mogą być to zasłony lub też dywany. W sypialni możesz wykorzystać khaki na przykład na narzucie czy pościeli. Pamiętaj, że to Ty masz dobrze czuć się w swoim mieszkaniu, więc nie podejmuj decyzji, które są dla Ciebie zbyt radykalne i nie jesteś ich pewien.

Z czym go łączyć?

Szeroka paleta barw pozwala nam na wiele zestawień, dzięki którym mamy szansę uzyskać wyjątkowe wnętrza. Jednak, żeby rzeczywiście się tak stało należy wiedzieć co i jak łączyć, by nie wprowadzić chaosu i uniknąć wnętrzarskich błędów. Z czym więc będzie się dobrze prezentował? Pierwszym z kolorów jest granat. To połączenie sprawi, że wprowadzisz nutę luksusu i szyku. Są to barwy, które idealnie się uzupełniają. Możesz postawić również na bordo, co będzie stanowić kolejne eleganckie i szlachetne zestawienie. Co więcej, przestrzenie staną się energetyzujące. Trzecią z barw, której warto jest się bliżej przyjrzeć, jest pudrowy róż. Będzie to zupełnie inne wykończenie mieszkań. Co prawda, w dalszym ciągu nie będzie można odmówić mu elegancji, ale równocześnie wprowadzona zostanie duża dawka harmonii i spokoju.

Informacja prawna