Lampa wisząca do pokoju niemowlaka – jaka będzie najlepsza?

Urządzając pokój niemowlaka, dużą wagę należy przyłożyć do kwestii związanych z oświetleniem. Wybór odpowiednich lamp jest w tym przypadku bardzo ważny. Maluch większość doby przesypia, a poza tym ma bardzo wrażliwy wzrok.

Lampa wisząca dla niemowlaka – klasyka zawsze na topie

W pokoju niemowlaka najlepiej sprawdzają się klasyczne lampy wiszące dla dzieci. Konsultanci ze sklepu Lamps & Company zalecają modele z kloszami w owalnych lub kulistych kształtach, ponieważ świetnie rozpraszają światło. Trzeba pamiętać, że niemowlak większość czasu spędza w łóżeczku w pozycji leżącej, więc zbyt mocne światło będzie go razić. Warto przy okazji zadbać o to, aby lampa była wykonana z solidnych materiałów – na tym elemencie wyposażenia pokoju nie ma co oszczędzać.

Lampa wisząca dla niemowlaka – funkcjonalność to podstawa

W przypadku lampy wiszącej do pokoju niemowlaka dobrym pomysłem jest zakup specjalnej osłonki na żarówkę, dzięki czemu światło emitowane przez lampę będzie łagodniejsze. Lampa powinna mieć też możliwość regulowania wysokości. W sytuacji, gdy stanowi jedyne źródło światła w pomieszczeniu, z pewnością przyda się urządzenie z funkcją ściemniania – w ten sposób natężenie światła można bez problemu dostosować do bieżących potrzeb. Co się zaś tyczy żarówek, to bardzo popularne są obecnie żarówki LED o zróżnicowanej mocy i barwie światła. Każdy znajdzie zatem coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

Lampa wisząca dla niemowlaka – to nie za mało?

Dobry projekt oświetlenia pokoju niemowlaka powinien uwzględniać różne źródła światła. Centralne oświetlenie to zwykle za mało, w związku z czym konieczne jest wyposażenie pomieszczenia w dodatkowe źródła światła. Przede wszystkim niezastąpiona jest tu lampka nocna, którą przeważnie ustawia się na komodzie. Na pewno przyda się podczas nocnego karmienia malucha. Oprócz tego w pokoju niemowlaka znakomicie sprawdzają się kinkiety, które pozwalają delikatnie doświetlić poszczególne strefy. Rodzice często kupują też małe lampki o zabawnych kształtach wtykane bezpośrednio do kontaktu.

Informacja prawna