Kiedy warto wybrać okna aluminiowe?

Jeszcze niedawno na rynku stolarki okiennej przeważały okna PCV oraz te wykonane z drewna. Aktualnie jednak uległo to małym zmianom, ponieważ coraz częściej wybierane są okna aluminiowe. Cóż, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ aluminium to bardzo wytrzymały materiał i dość łatwy w konserwacji. Kiedy warto zdecydować się na okna z aluminium? Jakie zalety mają okna aluminiowe? Sprawdź to!

Gdzie warto zastosować okna aluminiowe?

Okna aluminiowe prezentują się wyjątkowo pięknie i cechuje je nowoczesność. Z tego powodu mogłoby się wydawać, że są powszechnie stosowane dosłownie wszędzie. Okazuje się jednak, że nie do końca. Dość rzadko są wybierane do domów jednorodzinnych. Wyjątek stanowią okna tarasowe oraz ogrody zimowe.

Zdecydowanie najczęściej okna aluminiowe montowane są w biurowcach i budynkach użyteczności publicznej. Obiekty nowoczesne takie jak hotele, galerie handlowe, czy siedziby to miejsca, w których najczęściej spotykane są duże i wyjątkowo piękne przeszklenia.

Pamiętajmy jednak, że okna aluminiowe mają parametry, które umożliwiają ich montaż praktycznie we wszystkich budynkach. I choć rzadko montowane są w klasycznych obiektach mieszkalnych, domach mieszkalnych czy apartamentowcach, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie tam je zastosować.

Jakie zalety mają okna aluminiowe?

Jedną z podstawowych zalet okien aluminiowych jest ich lekkość. Należy również wiedzieć, że aluminium jest materiałem bardzo podatnym na formowanie, dlatego możemy zamówić okna aluminiowe o dowolnych rozmiarach i kształtach. Chodzi tutaj zarówno o okna w standardowych wymiarach, jak i o duże przeszklenia.

Okna aluminiowe, które możemy kupić np. w firmie MajaPlus, są też wytrzymałe – wyróżniają się odpornością na korozję oraz nie przyciągają kurzu. Są także odporne na warunki atmosferyczne takie jak opady deszczu, mrozy, czy promienie słoneczne. Okna aluminiowe zapewniają również bezpieczeństwo, ponieważ są wyposażone w antywyważeniowe elementy i okucia, więc żaden włamywacz nie da rady ich pokonać.

Bardzo ważne jest też to, że stolarka aluminiowa świetnie panuje do aranżacji różnego typu. Wybierając ją, nie musimy obawiać się, że nie będzie pasowała do budynku, bowiem barwę profili okiennych możemy dopasować według własnego uznania!

Podsumowując, jak widać, okna aluminiowe są dobrym wyborem w wielu przypadkach. I choć są często droższe od okien PVC, to jednak, jeśli poszukujemy dobrej jakości okien, to lepiej postawić właśnie na te wykonane z aluminium i mieć pewność, że posłużą one przez długie lata!

Informacja prawna