Jakie płytki wybrać do czarnej kuchni?

Meble kuchenne o czarnych i antracytowych frontach są nadal niezwykle popularne. Jakie płytki będą do nich pasować? Możesz pójść w dwóch kierunkach – całkowicie ciemnej aranżacji lub jasnego tła dla ciemnych mebli. Sprawdź, jakie płytki z najnowszych kolekcji z pewnością sprawdzą się w czarnej kuchni!

Po okresie dominacji białych mebli w branży kuchennej przyszła pora na zmianę. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się barwy o wyrazistych barwach zaczerpniętych w natury – w tym czarne. Ciemne kuchnie dobrze wyglądają jednak tylko z właściwie dobranymi płytkami ściennymi i podłogowymi. Nie wiesz, na jakie kafelki się zdecydować? Sprawdź, jakie włoskie i hiszpańskie płytki kuchenne najchętniej wybierają projektanci wnętrz.

Monokolor – ciemne płytki

W świecie aranżacji wnętrz, zwłaszcza w przypadku projektów nowoczesnych i minimalistycznych kuchni, projektanci coraz częściej stawiają na monokolor. Jedna barwa, co najwyżej w różnych odcieniach, pojawia się w całym wnętrzu – od sufitu, przez meble, po podłogę. Takie kuchnie wydają się nie tylko ekstremalnie eleganckie, ale też przytulne. Jakie płytki wybrać do ciemnych mebli o matowych frontach? Możesz dopasować do nich czarne, antracytowe czy ciemnoszare włoskie, czy hiszpańskie płytki kuchenne w różnych rozmiarach i wykończeniach (błyszczące lub satynowe).

Na jasnym tle – kafelki o barwie betonu, drewna i gliny

Inny sposobem aranżowania kuchni z ciemnymi meblami jest stworzenie dla nich jasnego tła. Doskonale sprawdzą się w takim przypadku modne w sezonie 2021/2022 płytki w kolorach ziemi, betonu lub drewnopodobne. Beżowe, piaskowe, brązowe, o barwie złamanej bieli czy ciepłej szarości będą doskonale wyglądać zestawione z matowymi czarnymi meblami (np. płytki Peronda – modele Sense, Fs Alora, Erta, Downtown). Dobrym wyborem będą też płytki hiszpańskie kuchenne o barwie betonu, a więc niejednorodnej szarości (np. Peronda Brass) czy też lastryko (np. Peronda Fs Ofelia lub Fs Venecia).

Dodaj koloru – nowoczesne płytki metro

Jeśli lubisz ciemne meble, ale chcesz w kuchni wykorzystać też inne kolory, możesz zdecydować się na barwne płytki metro. W odróżnieniu od modeli święcących triumfy przez minioną dekadę, w 2022 roku producenci oferują nam kafelki metro w niestandardowych formatach, wybarwieniach i wykończeniach (np. o nieidealnej powierzchni przywodzącej na myśl prace rzemieślnicze). Dobrze z ciemnymi meblami i blatami wyglądać będą m.in. hiszpańskie płytki kuchenne takie jak Pasadena Peronda czy Fs Traditon Peronda.

Ożyw ciemną kuchnię – wzorzyste płytki

Jeśli lubisz nietuzinkowe rozwiązania, postaw na kolorowe i wzorzyste kafelki inspirowane tradycyjnymi płytkami cementowymi z Maroko, Hiszpanii czy Portugalii. W 2022 roku modne będą zwłaszcza modele o stonowanej kolorystyce bazującej na barwach naturalnei występujących w przyrodzie. Wybieraj więc modele z kolorami takimi jak beż, brąz, żółty, niebieski. Wyborem wielu projektantów są wyglądające na nadgryzione zębem czasu płytki Peronda, np. modele Fs Marrakech czy geometryczne Fs Star. Ciekawym rozwiązaniem są proste, ale dekoracyjne płytki Fs Damero – nasz hit sprzedażowy w tym roku.

Informacja prawna