Dlaczego kawa jest tak ważna?

Zapewnia energię, poprawia koncentrację i pobudza do pracy żołądek, do tego dobrze smakuje. Dlaczego jeszcze kawa jest tak ważna? Dlaczego ekspres w poprawnym przygotowaniu kawy jest tak ważny? Ranking ekspresów do kawy ci we wszystkim pomoże.

Poranek bez kawy – porankiem straconym?

Wiele osób dzień zaczyna właśnie kawą. Czarny płyn z dodatkiem kofeiny pobudza, poprawia wzrok i koncentrację. Jak to możliwe? Już mała filiżanka kawy zapewni naszemu organizmowi odpowiednią dawkę adrenaliny, co z kolei sprawia, że źrenice są szerzej otwarte, a my  lepiej widzimy. Dlatego kawa pomaga podczas podróży zwłaszcza nocą. Wszystko za sprawą kofeiny, dzięki której lepiej myślimy, szybciej reagujemy, a do tego przestajemy być senni. Kofeina świetnie działa na nasz organizm, choć oczywiście nie zastąpi regeneracyjnego snu i pożywnego śniadania. Aby wydobyć to, co najlepsze z kawy, warto kupić odpowiedni ekspres. Sprawdź ranking ekspresów do kawy, aby wybrać który model będzie miał najlepsze parametry i ważne dla ciebie funkcjonalności.

Więcej energii i zdrowsze serce?

Tak, ponieważ kofeina sprawia, że serce bije szybciej, dzięki temu czujesz że masz więcej energii do działania. Tu jednak trzeba pamiętać, że duże ilości mocnej kawy nie jest wskazana dla osób z nadciśnieniem albo z problemami sercowymi. W takim przypadku przyspieszony rytm może prowadzić nawet do rozległego zawału serca. Jednakże, robiąc napój w ekspresie do kawy możesz wybrać jej intensywność. Nawet mała filiżanka świetnie zadziała na popołudniowe zmęczenie i poczucie senności.

Z kawą pobudzisz jelita do pracy!

To ma swoje plusy, ponieważ pijąc regularnie kawę, unikniesz problemów z trawieniem. Ma jednak też minusy – zgaga i refluks, jeżeli pijesz jej za dużo lub za mocną. Jeśli jednak będziesz uważać, żeby nie przesadzać z ilością kawy (lekarze zalecają maksymalnie trzy filiżanki na dzień), to tych negatywnych skutków nie odczujesz.

Kawa dobra nie tylko do picia?

Tak! Absolutnie nie wyrzucaj fusów z kawy, zrobisz z nich maseczkę na twarz i włosy, czy peeling do ciała. Wystarczy trochę oleju, miodu albo cytryny, a następnie nanieść na ciało i masować, aby poczuć, jak świetne rezultaty zapewnia kawa. Zamiast szamponu z kofeiną, przed umyciem włosów raz  tygodniu, wetrzyj maseczkę z kawy i zostaw na 15 minut. Twoje włosy będą mocniejsze, gęstsze i bardziej lśniące.

Rozbudź się więc z kawą o poranku, delektuj się nią popołudniem i zaproś ją do Twojego łazienkowego SPAna peeling i oczyszczanie twarzy jak i całego ciała.

Informacja prawna