Piecyk pelletowy wygodną alternatywą dla kominka!

Marzysz o kominku w domu, ale niestety nie możesz sobie pozwolić na jego montaż? W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu będzie piecyk pelletowy. Czym różni się od kominka i jakie są jego zalety? Dowiesz się tego poniżej!

Wielu z nas marzy o posiadaniu w domu kominka, czasem jednak montaż jest niemożliwy albo nie chcemy tworzyć dla niego zabudowy. Firmy zajmujące się produkcją kominków i pieców wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyły funkcjonalne i nowoczesne piecyki. Piecyki pelletowe mają ogromną zaletę, a mianowicie są bardzo proste i nieskomplikowane w montażu. Dzięki temu, że piecyki nie są zabudowane możemy w kreatywny sposób dobrać kształt i kolor obudowy do naszych potrzeb. W ten sposób możemy sprawić, że nasz salon będzie na swój sposób unikatowy. W zależności od tego czy lubimy klasyczny czy nowoczesny design z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Oszczędzaj na ogrzewaniu domu – zainstaluj piecyk pelletowy już teraz

Piecyki pelletowe z powodzeniem mogą służyć jako główne i jedyne źródło ogrzewania. Zainstalowanie piecyka pelletowego z płaszczem wodnym sprawi, że w prosty i szybki sposób będziemy mogli ogrzać nasz dom. Dużą zaletą piecyków pelletowych jest to, że w sezonie grzewczym jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo gotówki w porównaniu np. z ogrzewaniem elektrycznym czy gazowym. W obecnych czasach, gdy sezon grzewczy w Polsce potrafi trwać 7-8 miesięcy każda możliwość oszczędzenia jest korzystna dla naszego portfela.

Atutem jest też fakt, że zarówno pellet, jak i drewno są naturalnymi odnawialnymi źródłami energii co w dzisiejszych czasach, w dobie ocieplania klimatu, ma niezwykle istotne znaczenie. Piece od sprawdzonych, doświadczonych producentów spełniają najwyższe unijne wymogi dotyczące spalania i ochrony środowiska.

Piecyk pelletowy – wygodne i funkcjonalne urządzenie grzewcze tworzące klimat

W zależności od tego czy chcemy sami obsługiwać piecyk czy zdać się na jego automatyczne funkcje możemy dobrać idealny sprzęt dla siebie. Podczas gdy piecyki na drewno wymagają dokładania drewna, piecyki pelletowe, podobnie jak kotły na pellet dzięki wbudowanym nowoczesnym funkcjom potrafią same się rozpalać, a także automatycznie dozować ilość spalanego pelletu, a nawet – same się wygasić w razie braku paliwa.w przypadku zbyt malej ilości paliwa w zasobniku. Te dodatkowe funkcje sprawiają, że piec na pellet jest nieco droższy od zwykłego pieca na drewno, jednak wygoda i komfort, które daje zdecydowanie są tego warte! Dużą zaletą kominków i pieców pelletowych jest nie tylko ich atrakcyjny wygląd, ale również to, że poza ciepłem wytwarzają uroczy klimat. Już tej jesieni możesz spędzić czas z rodziną przy rozpalonym piecyku popijając gorącą czekoladę i wpatrując się w skaczące płomienie. Takiego efektu nie da żaden kocioł czy piec gazowy. Przykładowe piece pelletowe znajdziesz tutaj: https://www.defrohome.pl/k,5,piecyki-na-pellet.html .

Informacja prawna