Kiedy warto kupić dom parterowy z poddaszem do adaptacji?

Projekty domu z poddaszem do adaptacji są obecnie chętnie wybierane przez wiele osób. Czym dokładnie cechują się takie plany i kiedy warto je zakupić?

Zapytamy specjalistów z www.uarchitekta.pl.

Projekt domu z poddaszem do adaptacji – czym się charakteryzuje?

Domy z poddaszem zapewniają większą przestrzeń niż te parterowe, ale też nie są tak drogie w realizacji jak domy piętrowe, dlatego też są one najczęściej budowane przez inwestorów.

Wśród projektów pozwalających na budowę domu z poddaszem znajdują się te pozwalające na jego adaptację. Co to są projekty domów z możliwością adaptacji poddasza?

Tego typu projekty umożliwiają wybudowanie domu z poddaszem, które może być zaadaptowane, czyli wykończone dopiero na późniejszym etapie, już po zakończeniu prac budowlanych i wykończeniowych na parterze budynku.

Dla kogo najlepszy będzie projekt domu z możliwością adaptacji poddasza?

Jako że domy z poddaszem do adaptacji nie muszą być od razu wykańczane w całości, można zredukować koszty związane z ich budową. To powoduje, że są one bardzo dobrym wyborem dla osób, które nie dysponują pełną kwotą niezbędną do wykończenia całego domu i chcą zrobić to na późniejszym etapie.

Również dom parterowy z poddaszem do adaptacji będzie bardzo dobrym wyborem dla par, które w przyszłości zamierzają mieć dzieci, lecz na razie nie mają potrzeby tworzenia dla nich pokojów. Prace można więc wykonać wtedy dopiero w późniejszym czasie.

Gdzie kupić projekt domu z poddaszem do adaptacji i ile on kosztuje?

Najczęściej tego typu projekty domów są kupowane jako gotowe przez internet. Do wyboru jest wiele ciekawych planów domów w stylu tradycyjnym i nowoczesnym, o zróżnicowanych metrażach i rozkładach pomieszczeń.

Ceny tego typu projektów domów najczęściej rozpoczynają się od około 3 tysięcy złotych, natomiast średnio jest to wydatek 3,5-4 tysięcy złotych za gotowe plany zakupione online.

Informacja prawna