Wybieramy okna PCV

Okna to nieodzowny element każdego domu i mieszkania. Na co dzień nie zwracamy na nie specjalnej uwagi, o ile działają bez zarzutu. Tymczasem okna to coś więcej niż szyba i futryna. Dobre okno powinno spełniać kilka funkcji jednocześnie. Być estetyczne, bezpieczne (utrudnić życie złodziejom) oraz szczelne. Szczególnie ta ostatnia cecha zyskuje na wartości w okresie jesienno-zimowym. Do tego rzecz jasna powinno być trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Klient planujący zakup okien ma do dyspozycji teoretycznie bogatą ofertę sklepów. Kiedy jednak zagłębimy się w specyfikację produktu, którym są okna, ich wybór nie jest łatwy jak mogłoby się pierwotnie wydawać. W poniższym tekście przyjrzymy się oknom PCV i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że powoli, ale sukcesywnie zastępują one okna drewniane.

Okna PCV – czemu zawdzięczamy ich popularność?

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że okna PCV wiodą zdecydowany prym, jeśli chodzi o sprzedaż okien w Polsce. Oczywiście owa dominacja nie powstała z dnia na dzień a na przestrzeni lat. Okna plastikowe, a więc popularne PCV wyparły w dużej mierze drewniane. Drewno jako materiał ma wciąż spore grono zwolenników, którzy podkreślają jego naturalność, ale nie można się równać z PCV, jeśli chodzi ogólną funkcjonalność.

Okna PCV o ile tylko zostaną właściwie dobrane i osadzone służą przez lata bez potrzeby specjalnej konserwacji, nie tracąc przy tym nic z elegancji. Co jeszcze sprawia, że stolarka okienna w ostatnich kilkunasta latach poszła zdecydowanie w kierunku produktów PCV. Okna PCV mają z reguły bardzo dobre parametry izolacyjne oraz zapewniają dźwiękoszczelność, co ma ogromne znaczenie, szczególnie w miastach. Pamiętajmy również, że okna to dość pojemne zagadnienie. Mogą mieć one zastosowanie np. jako drzwi balkonowe czy tarasowe.
W niewielkie okienka mogą być również wyposażone drzwi zewnętrzne. Spotkamy je głównie w domach, jako np. drugie drzwi oddzielające przedsionek od reszty domu.

Dlaczego warto rozważyć okna PCV na wymiar?

Planując wymianę okien lub zakup nowych np. w trakcie budowy domu mamy do wyboru dwie opcje.
Po pierwsze kupić gotowe okna, które znajdują się w ofercie wielu producentów i dostaniemy je od ręki w sklepie firmowym lub markecie budowlanym. Po drugie zdecydować się na okna PCV na wymiar. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Oba rodzaje okien różni cennik. Te na wymiar są droższe. W zamian za to mamy pewność, że nasze okna będą najwyższej jakości, a co ważniejsze będą dokładnie takie jak chcemy. Mamy ochotę na okna dwuskrzydłowe, które zajmują niemalże całą ścianę? Nie ma problemu. A może na okna dachowe, które zapewnią maksymalny dopływ światła dziennego? Również nie ma problemu. Okna na wymiar pozwalają zrealizować pewną wizję nakreśloną przez architekta, która mogłaby być trudna do wdrożenia przy pomocy standardowych okien. Jeśli planujesz zakup nowych okien zajrzyj na stronę https://dopasujrolety.pl/23-okna-pcv a z pewnością znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

Decydując się na zakup okien, należy zwracać uwagę na szereg czynników. Ich wygląd, wymiary, kolorystyka to jedno. W różnego rodzaju poradnikach przygotowywanych m.in. przez producentów znajdziemy, kilka kluczowych zagadnień, które należy rozważyć przed zakupem. Oto one:
– poziom izolacji termicznej,
– materiał wykonania. Jak wiemy prym wiodą tutaj okna z PCV, choć drewniany również mają swoich zwolenników,
– dźwiękoszczelność, ważna o ile mieszkamy blisko ruchliwej ulicy, na niskim piętrze itd.
– wygląd, kwestia gustu, trendów,
– odporność na włamanie poprzez zastosowanie specjalnych rozwiązań wzmacniających tradycyjną konstrukcję.

Dopiero teraz możemy przejść dalej.

Ceny okien to oczywiście parametr kluczowy, do którego należy dodać parapety oraz koszt ich montażu.
Wymieniając komplet okien w 2 pokojowym mieszkaniu nasza inwestycja będzie niewspółmniernie tania na tle takiej samej operacji w domu gdzie może być mowa o nawet 7-10 pomieszczeniach wymagających okien.

Informacja prawna