Sufity Ecophon

Sufity Ecophon to szeroka oferta rozwiązań przeznaczonych do różnego typu pomieszczeń. W zależności od potrzeb danej przestrzeni, dobór odpowiedniego modelu płyt pozwala na poprawę warunków akustycznych zarówno w obiektach wymagających pozbycia się uciążliwego pogłosu i zmniejszenia poziomu hałasu, jak i w miejscach, w których kluczowe jest dobre rozprowadzanie dźwięku po całej przestrzeni. Ponadto konkretne modele płyt Ecophon są dostosowane do potrzeb pomieszczeń o wyższej klasie czystości czy wymagających zwiększonej odporności na kontakt z wilgocią i wodą. Same płyty to jednak nie wszystko – tym, co zapewnia trwałość i bezpieczeństwo konstrukcji sufitowej, jest odpowiedni montaż na dedykowanych systemach.

Montaż pełnych sufitów Ecophon

Pełne sufity Ecophon, czyli takie, które montowane są na całej powierzchni stropu, to wciąż najczęściej wybierane przez klientów rozwiązania. Sprawdzają się one jednak tylko w standardowych pomieszczeniach, gdzie możliwe jest przymocowanie konstrukcji do wszystkich ścian. Wybierając rozwiązania Ecophon, klienci mogą wybierać pomiędzy różnymi opcjami. Część rozwiązań pozwala na szybki demontaż pojedynczych elementów bez konieczności użycia narzędzi, co umożliwia łatwy dostęp do przestrzeni międzysufitowej. Inne przeznaczone są do stworzenia szczelnej konstrukcji imitującej sufit monolityczny, co daje wrażenie idealnie gładkiej powierzchni. Jeszcze inne dają możliwość stworzenia geometrycznego wzoru profili widocznych lub półukrytych, co świetnie sprawdza się w designerskich, industrialnych przestrzeniach.

We wszystkich przypadkach kluczowe jest jednak zadbanie nie tylko o wybór odpowiedniego rozwiązania, ale też o jego właściwy montaż. Aby mieć pewność, że konstrukcja będzie trwała i bezpieczna dla użytkowników pomieszczenia, warto zlecić go specjalistom. Jedną z firm zajmujących się m.in. montażem elementów tego właśnie producenta jest Magnificent – warszawskie przedsiębiorstwo, obecne na rynku usług remontowo-budowlanych od ponad 10 lat.

Montaż sufitów Ecophon niestandardowych – wyspy sufitowe i płyty baffle

Poza standardowymi sufitami, Ecophon proponuje klientom także szeroki wybór wysp sufitowych i poziomych płyt wolno wiszących typu baffle. Elementy tego rodzaju pozwalają zarówno na poprawę warunków akustycznych, jak i świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Ich montaż – choć pozornie prostszy, gdyż nie wymaga stworzenia pełnej konstrukcji sufitowej, a jedynie połączenia kilku elementów – również warto zlecić fachowcom. Specjaliści z Magnificent podkreślają, że jest to jedyny sposób na osiągnięcie deklarowanych przez producenta parametrów. Ponadto wieloletnie doświadczenie firmy w montażu tak standardowych, jak i niestandardowych elementów Ecophon sprawia, że Magnificent może zaoferować swoim klientom nie tylko pomoc w montażu już wybranych produktów, ale także doradzić w kwestii doboru odpowiednich rozwiązań i właściwych elementów w zależności od warunków panujących w konkretnych pomieszczeniach.

Informacja prawna