Budujesz garaż – sprawdź jak go zautomatyzować!

Przestronny, wygodny w użyciu garaż stał się w ostatnim czasie standardem dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza mając na uwadze to, jak trudno o wolne miejsca postojowe w mieście i poza nim. Żeby jednak własny garaż okazał się naprawdę komfortowy, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań.

Szczególnie przydatne okażą się odpowiednio dobrane napędy garażowe, dzięki którym brama będzie się otwierała i zamykała samoczynnie. Jedynie, co musi zrobić kierowca, to użycie specjalnego pilota. Urządzenia tego typu wchodzą w skład całych systemów, odpowiedzialnych za automatyzację garażu. Z tego właśnie powodu występują one na rynku w wielu odmianach, zróżnicowanych pod względem konkretnych parametrów. Podczas ich zakupu, a także dopasowywania do posiadanej bramy garażowej, należy zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • funkcjonalność centrali,
  • siłę uciągu i docisku,
  • rodzaj silnika (powinien być w stanie obsłużyć bramy o wskazanej powierzchni),
  • typ radioodbiornika,
  • liczba obsługiwanych pilotów.

Dlaczego warto kupić napędy garażowe?

Choć niektórym może się wydawać, że tego typu instalacje stanowią zbędny wydatek, poglądy te tracą na znaczeniu w momencie ich obsługi. Jak się bowiem okazuje, gwarantują one szereg korzyści, obok których trudno przejść obojętnie.

Tą najważniejszą wydaje się, rzecz jasna, wygoda. Wszystko odbywa się bowiem w sposób zdalny, bez konieczności opuszczania samochodu. Kierowcy doceniają to rozwiązanie zwłaszcza zimą! Obsługa bramy przez taki system pozytywnie wpływa również na jej żywotność. Nie jest bowiem narażana na nadmierne obciążenia czy też nieodpowiednie wykorzystanie. Do tego dochodzi wysoki poziom bezpieczeństwa. Automatyczny system garażowy wyeliminuje sytuacje, w których to bramy pozostawiają otwarte w wyniku roztargnienia kierowcy. Nowoczesne napędy to inwestycja w przyszłość, na którą warto się zdecydować. I to z wielu powodów, o jakich mowa była w powyższym tekście.

Informacja prawna