Wybieramy rolety do okien dachowych

Jeżeli chcesz urządzić poddasze do celów mieszkalnych, zapewne zastanawiałeś się już, w jaki sposób zagospodarować przestrzeń pod skosami. Jest to trudne zadanie wymagające dużej inwencji i wyobraźni. Jednak, kiedy sobie z nim poradzisz, poczujesz ogromną satysfakcję.

Kolejnym wyzwaniem przy urządzaniu poddasza jest wybór odpowiednich osłon okiennych, które nie tylko będą dekoracją wnętrza, ale przede wszystkim funkcjonalną i wygodną w użyciu osłoną przed słońcem. Sprawdź, czym kierować się wybierając osłony okienne na poddasze i jakie rozwiązania sprawdzają się najlepiej w tym przypadku.

Osłony okienne na poddasze – na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Poddasze to pomieszczenie o specyficznych warunkach. Dlatego urządzając je do celów mieszkalnych, trzeba mieć to na uwadze. Dużym wyzwaniem jest nie tylko wspomniane zagospodarowanie przestrzeni znajdującej się pod skosami. Jak się okazuje, sporo problemów sprawia też przygotowanie aranżacji okiennej. Dlatego wiele osób rezygnuje tutaj z firan i zasłon, a także osłon okiennych. Jednak obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawdzają się również na poddaszach.

Jeżeli poszukujesz osłony okiennej na poddasze, przede wszystkim sprawdź, czy ma ona prowadzenie boczne. Może ono być żyłkowe, jednak najlepiej sprawdzają się tutaj specjalne prowadnice, pod którymi przesuwa się materiał. Zwróć też uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej wykonana jest osłona. Pamiętaj, że na poddasze zalecane są tkaniny metalizowane o właściwościach termoizolacyjnych. Dlaczego? Latem chronią one pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Zimą natomiast przed wychłodzeniem.

Rolety dachowe – sprytne rozwiązanie dla ceniących minimalizm

Rolety dachowe to jedna z najchętniej wybieranych opcji na poddasza. Zawiera ona w sobie wszystkie opcje opisane powyżej. Możesz wybrać tutaj kolor tkaniny oraz jej rodzaj. Oprócz wspomnianej tkaniny metalizowanej, dostępne są także materiały zaciemniające, żakardowe, a także zadrukowane nowoczesnymi, minimalistycznymi wzorami. Pełną galerię produktów możesz zobaczyć na stronie czołowego producenta rolet, firmy Karnix – https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html.

Warto tutaj zwrócić uwagę na mechanizm zwijania rolety. Nie ma tutaj sznurków czy koralików sterujących położeniem rolety. Została ona wyposażona w mechanizm samoistnie zwijający tkaninę. To znacznie ułatwia jej użytkowanie. Oprócz tego, jeżeli chcesz kontrolować to, ile światła dostanie się do pomieszczenia, możesz ustawić wysokość zaciągnięcia tkaniny na jednym z trzech poziomów.

Plisy dachowe – propozycja nie tylko na poddasze

Plisy dachowe to z kolei propozycja dla osób ceniących sobie nowoczesne, niestandardowe rozwiązania. W odróżnieniu od rolet, materiał nie jest nawijany na drążek. Zaciąga się go do dołu lub do góry w zależności od potrzeb. Układa się on dzięki temu w charakterystyczną harmonijkę. Taki sposób sterowania plisą pozwala na jej ustawienie w niemalże dowolnej pozycji na oknie. Jeśli tylko chcesz, możesz zakryć górną lub dolną połowę skrzydła okiennego lub ustawić tkaninę na środku. To właśnie z uwagi na taki system sterowania, plisy chętnie są wybierane również do okien montowanych na niższych kondygnacjach.

Informacja prawna