Ochrona wnętrz przed światłem słonecznym i nagrzaniem

Światło słoneczne jest bardzo ważne dla wzrostu roślin oraz dla prawidłowego funkcjonowania wielu urządzeń. Również ludzie korzystają z jego dobrodziejstw, ponieważ to właśnie dzięki niemu nie ma konieczności zapalania światła w czasie pracy i przebywania w domu. Warto jednak pamiętać, że słońce potrafi również mocno dokuczać, nie tylko w porze letniej.

Promienie słoneczne dostające się do wnętrza domu mogą razić przebywających w nim ludzi i powodować nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi stosuje specjalistyczne zabezpieczenia wnętrz swoich domów przed słońcem.

Oklejanie okien specjalnymi foliami

Jedną z metod stosowanych przez ludzi w celu ochrony przed działaniem słońca są specjalne folie przeciwsłoneczne. Nakleja się je na okna i dzięki temu zapewniają one przyciemnienie, a nawet zatrzymywanie szkodliwych promieni UV. Słońce przestaje razić w oczy, ale jednocześnie wnętrze pomieszczenia jest odpowiednio jasne, więc takie folie stanowią alternatywę dla żaluzji i rolet, które powodują całkowite przyciemnienie wnętrz.

Pozostałe cechy folii ochronnych

Wspomniane wyżej folie okienne nie tylko chronią przed światłem i nadmiernym ciepłem promieni słonecznych, ale również posiadają inne istotne walory użytkowe. Folie takie mogą być naklejane na szyby od wewnątrz lub na zewnątrz. Są one w stanie zapewnić ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowanie czy też stłuczenie, więc mogą spełniać funkcję antywłamaniową.

Na rynku są dostępne specjalne folie okienne posiadające funkcjonalność lustra weneckiego. Spełniają więc zadania antywłamaniowe oraz chronią przed wścibskimi spojrzeniami innych osób, które widzą tylko swoje odbicie. Jednocześnie osoby znajdujące się w pomieszczeniu chronionym przez takie folie, doskonale widzą wszystko co znajduje i dzieje się na zewnątrz. Efekt lustra weneckiego znika jednak po zapaleniu światła w porze wieczornej, więc konieczne jest zastosowanie rolet lub zasłon.

Folie do oklejania okien są więc produktami wielozadaniowymi. Oprócz podstawowej funkcji związanej z ochroną przed słońcem, spełniają również zadania antywłamaniowe oraz dekoracyjne.

Nokto – najlepsza ochrona dla Twojego okna.

Informacja prawna