Jak wysoko powinna być umywalka nablatowa?

Wbrew pozorom prawidłowe dobranie wysokości umywalek nie należy do najłatwiejszych zadań i w dużej mierze zależy nie tylko od ogólnie przyjętych wytycznych, ale przede wszystkim od preferencji domowników. Z tego też powodu wiele osób przed podjęciem ostatecznych decyzji dotyczących remontu łazienki postanawia wybrać się do sklepów lub biur projektujących wnętrza, w których można zobaczyć przykładowe realizacje tego typu pomieszczeń i sprawdzić, jaki układ mebli najbardziej nam odpowiada. Warto jednak wspomnieć, że istnieją proste zasady, które pomagają wybrać najbardziej funkcjonalne i komfortowe rozwiązanie sprawdzające się nawet w przypadku wyższych umywalek, takich jak modele nablatowe lub wolnostojące.

Wysokość umywalki na blat – ogólnie przyjęte normy a rzeczywistość

Zarówno producenci poszczególnych umywalek, jak i osoby zajmujące się remontem całej łazienki, bardzo często sugerują inwestorom, na jaką wysokość blatu warto się zdecydować. Górna krawędź umywalki nablatowej powinna być na poziomie 80-90 cm, ale nie bez znaczenia okazują się wymiary całego pomieszczenia oraz wzrost domowników. Z tego też powodu ważnym krokiem podczas remontu staje się dokładne przejrzenie wszystkich pomiarów i dopasowanie ich do swoich indywidualnych potrzeb. Wówczas zyskamy większą pewność, że łazienka będzie wyróżniała się komfortem oraz precyzyjnym wykończeniem. Warto jednak pamiętać o tym, że kwestie wymiarów nieco różnią się w zależności od wybranej armatury. To sprawia, że nowoczesne umywalki nablatowe, które cechują się wysoką miską, będą wymagały nieco niższych szafek.

W ofercie uznanych producentów, między innymi takich jak Cristalstone, można znaleźć umywalki nablatowe występujące w różnych kształtach oraz wymiarach, co okazuje się dużym ułatwieniem podczas remontu. Z dużego wyboru umywalek nablatowych będą przede wszystkim zadowolone osoby, które nie chciałyby wymieniać całej szafki pod umywalkę, a jedynie skupić się na blacie i na armaturze. Wówczas niższe umywalki nablatowe pozwolą na szybszy montaż bez konieczności obniżania znajdujących się już w łazience mebli. Z tego też powodu takie rozwiązanie dla wielu inwestorów staje się dużą oszczędnością czasu oraz budżetu.

Nowoczesne umywalki nablatowe – o czym jeszcze warto pamiętać podczas montażu?

Decydując się na umywalki nablatowe, dobrym pomysłem będzie zwrócenie szczególnej uwagi nie tylko na wysokość szafek lub blatów, ale także na rozmiar wybranej baterii. Podobnie jak w przypadku szafek jej wysokość zależy od wielkości misy umywalki oraz ewentualnej mocy baterii – z tego też powodu bardzo pomocnym rozwiązaniem będzie dokładne zmierzenie wszystkich elementów i wybranie baterii, która zapewni domownikom wygodę podczas dbania o higienę osobistą. Warto również wspomnieć o tym, że proponowane przez markę Cristalstone baterie do umywalki nablatowej występują w wielu modnych odcieniach i rodzajach wykończenia, które dodają łazience charakteru oraz skutecznie urozmaicają nawet najbardziej surowe aranżacje.

Informacja prawna