Wodoodporne panele podłogowe – czy mogą zastąpić płytki?

Panele podłogowe to bardzo popularny wybór do wielu pomieszczeń. Spośród nich możemy wyróżnić kuchnię i łazienkę, gdzie panele podłogowe nie okazują się oczywistym wyborem z powodu panujących tam warunków. Czy mogą zastąpić płytki? Sprawdźmy!

Nieprzeciętna trwałość

Panele podłogowe w ostatnim czasie przechodzą dużą metamorfozę. Każdego roku powstaje wiele nowych, atrakcyjnych wizualnie produktów, które zastępują starodawne deski podłogowe o niskich parametrach technicznych. Nowoczesne panele podłogowe produkowane są w bardzo wysokiej jakości, dzięki czemu znajdują coraz więcej zastosowań. Panele podłogowe pokryte są powłoką, która zapewnia jej dużą trwałość i pozwala na wzmożoną eksploatację przez długi czas. Stąd też stosuje się je nie tylko w domach, czy mieszkaniach, ale w miejscach użyteczności publicznej.

Panele winylowe są bardzo sprężyste, dlatego nie odkształcają się pod wpływem ciężaru. Dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości, a ponadto doskonale nadają się do montażu na ogrzewanie podłogowe, dzięki czemu chodzenie bosymi stopami w łazience stanie się przyjemniejsze. Ich bardzo dużą zaletą jest także relatywnie niższa cena, w porównaniu z klasycznymi płytkami. Taka podłoga jest łatwa w montażu i wyjątkowo odporna na uszkodzenia. Nowoczesne panele podłogowe, ze względu na swe właściwości, nie są narażone na ryzyko zarysowań i przetarć. Dzięki temu mamy pewność, ze nasza podłoga w kuchni, czy łazience zachowa swój pierwotny wygląd przez długi czas.

Rozlana woda? Żaden problem!

Właściwością, dzięki której panele mogą być stosowane w każdym pomieszczeniu i są w stanie konkurować płytkami, jest wodoodporność. Wodoodporne panele podłogowe idealnie nadają się do pomieszczeń takich jak toaleta, pralnia, kuchnia, czy łazienka, gdzie panuje podwyższona wilgoć, a rozlana woda czy płyny są typowym zjawiskiem. Dzięki swoim właściwościom, widok rozlanego na podłodze napoju nie będzie wzbudzał w nas strachu i konieczności jej natychmiastowego wytarcia.

Nowoczesne produkty swoim wyglądem doskonale imitują drewniane deski, co pozwala nam na większą swobodę aranżacyjną. Przykładem może być panel podłogowy wodoodporny Iron Imperial, który z powodzeniem może być stosowany w kuchni.

Spójna estetyka domu

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej układa się jednolitą podłogę w całym mieszkaniu. Dzięki temu nasza przestrzeń wydaje się wizualnie powiększona i wygląda spójnie. W takim wypadku przedpokój, kuchnia z jadalnią oraz salon tworzą jedną strefę. Nie wszędzie jednak konieczne jest stosowanie wodoodpornych paneli, gdyż w salonie, sypialni, czy przedpokoju nie jest to konieczne. Panele do łazienki wodoodporne sprawdzają się idealnie. Są solidne, a dzięki naturalnej kolorystyce, świetnie się prezentują. Dodatkowo do ich ułożenia niepotrzebny jest nam żaden fachowiec, jak w przypadku płytek.

Wodoodporne panele podłogowe za sprawą swoich parametrów technicznych z powodzeniem mogą zastąpić płytki. W wielu sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogatą ofertę różnorodnych modeli, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Ich wybór jest naprawdę szeroki, a pod uwagę możemy brać kształt, rozmiar, wzór, kolor itp. Prawdopodobnie najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem paneli wodoodpornych jest komfort użytkowania. To produkt, którym będziemy się cieszyć przez całe lata.

Informacja prawna