Czy narożnik z funkcją spania sprawdzi się w każdym salonie

Wybierając narożnik do salonu, należy kierować się nie tylko jego wygodą i estetyką, ale także funkcjonalnością. Dlatego warto zastanowić się, w jaki sposób będzie najczęściej używany. Czy będzie meblem typowo wypoczynkowym, czy może potrzebujemy także wygodnego miejsca na komfortowy sen? Jeśli zależy nam na jak najszerszej funkcjonalności, warto zdecydować się na narożnik rozkładany z funkcją spania. Na co zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze? Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

Narożnik rozkładany – uniwersalne rozwiązanie

Narożnik jest meblem, który sprawdza się doskonale zarówno w małych, jak i dużych salonach. Optymalnie dobrany tworzy wygodną strefę relaksu i stanowi ozdobę całej przestrzeni. W niektórych przypadkach oczekujemy jednak, aby pełnił także dodatkową rolę i zapewniał komfortowy wypoczynek nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem okazuje się narożnik z funkcją spania, który zapewnia wystarczająco dużo miejsca na wygodny sen. Jeśli nasz salon jest jednocześnie sypialnią lub nie chcemy się martwić, na czym przenocować gości, wybór wydaje się oczywisty.

Optymalny wybór, czyli cechy funkcjonalnego i wygodnego narożnika do spania

Wybór rozkładanego narożnika do spania nie wydaje się skomplikowaną kwestią, jednak warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby zakup okazał się trafiony w dziesiątkę. Narożnik z funkcją spania codziennego musi być wygodny i estetyczny, a jego użytkowanie nie powinno sprawiać żadnych kłopotów. Dlatego należy upewnić się, czy interesujący nas model ma mechanizm zapewniający szybkie i bezproblemowe rozkładanie. Jednym z najbardziej przyjaznych rozwiązań jest system DL, w którym wysuwamy siedzisko i składamy oparcie.

O wygodzie narożnika decyduje zarówno rodzaj wypełnienia, jak i jego zewnętrzne obicie. Najlepiej wybrać więc model, w którym znajduje się wysokoelastyczna pianka lub sprężyny bonellowe, a na zewnątrz miękki i przyjazny w dotyku materiał, np. elegancka tkanina welurowa pokryta specjalną warstwą ochronną zabezpieczającą obicie przed zbyt szybkim wsiąkaniem płynów w strukturę materiału. Takie rozwiązania gwarantują nie tylko komfortowe użytkowanie, ale mają duży wpływ na trwałość mebla.

Dużą zaletą narożników z funkcją spania  jest pojemnik na pościel. Większe modele mają nie jeden, a dwa pojemniki, dzięki czemu można je wykorzystać nie tylko na pościel, ale także na dodatkowe poduszki lub rzeczy, których nie musimy mieć pod ręką.

Odpowiednie wymiary i ciekawy design

Przy wyborze narożnika rozkładanego należy wziąć również pod uwagę jego wymiary oraz design i kolorystykę. Wielkość i forma narożnika nie mogą wywoływać wrażenia zagracenia przestrzeni i utrudniać swobodnego przemieszczania. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się z pewnością kompaktowy narożnik 145×220 z funkcją spania. W przypadku salonu o sporym metrażu warto pomyśleć o narożniku modułowym, którego konstrukcja zapewnia dużą większą, a tym samym bardziej komfortową powierzchnię do snu.

W salonach o dużej powierzchni bardzo dobrze sprawdzają się także narożniki rozkładane w kształcie litery U, które można ustawić w centralnej części pomieszczenia. W takim przypadku warto zdecydować się na stylowy, designerski narożnik z funkcją spania. Nowoczesne wzornictwo i forma narożnika sprawiają, że staje się najważniejszym elementem aranżacji salonu. Należy oczywiście pamiętać, aby jego estetyka harmonizowała ze stylem całości.

Cena jest ważna, ale nie najważniejsza

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru narożnika jest jego cena. Należy jednak pamiętać, że tanio bardzo rzadko znaczy dobrze. Jeśli chcemy więc, aby wybrany model spełniał wszystkie oczekiwania i służył swoją funkcjonalnością przez długie lata, warto zapłacić nieco więcej. W wyższej cenie zawiera się zazwyczaj wyższa jakość, a narożnik nie ma wad, które mogą obniżyć komfort codziennego użytkowania i wpłynąć na krótką żywotność mebla.

Informacja prawna