Czy budowa może kosztować mniej? Badamy kwestię wynajmu sprzętu

W ostatnich latach znacznie zwiększyła się ilość nowobudowanych domów jednorodzinnych. Może to wynikać z chęci odpoczęcia od miejskiego zgiełku, ale również z o wiele łatwiejszego dostępu do pożyczek gotówkowych czy kredytów hipotecznych. Pomimo tego, że banki w ostatnim czasie zwiększyły wymagania wobec potencjalnych kredytobiorców, to i tak w ogólnym rozrachunku można stwierdzić, że uzyskanie kredytu na cele budowlane nie jest aż takie trudne. W związku z tym wiele rodzin decyduje się na wybudowanie swojego wymarzonego domu. Część z nich decyduje się po prostu na wynajem ekipy budowlanej, co niestety znacznie zwiększa koszty budowy. Coraz częściej jednak spotykamy się z sytuacją, że ktoś decyduje się na budowę domu tzw. systemem gospodarczym. Oznacza to mniej więcej tyle, że inwestor organizuje i sam wykonuje większość prac oraz sam kupuje materiały budowlane. Nie dotyczy to tylko tych lekkich prac, ponieważ wbrew pozorom wiele ciężkich prac można wykonać samodzielnie dzięki prostemu sposobowi, jakim jest wynajem sprzętu budowlanego.

Wynajem sprzętu budowlanego – co możemy wypożyczyć

Obecnie na rynku, niemal w każdym regionie, znajdziemy wiele firm zajmujących się wypożyczaniem maszyn i narzędzi budowlanych. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na to rozwiązanie znalezienie firmy, która zapewni nam wynajem sprzętu budowlanego nie będzie trudne. Jednak przed podpisaniem umowy należy koniecznie zapoznać się z proponowanymi warunkami żeby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Co właściwie możemy wypożyczyć? Specjaliści z Ponako wskazują, że tak naprawdę wszystko. Może to być sprzęt typu:
– podnośniki;
– ładowarki;
– koparki;
– zagęszczarki;
– przetwornice;
– piaskarki;
– młoty pneumatyczne;
– pistolety pneumatyczne;
– wciągarki;
– zsypy do gruzu;
– ogrodzenia tymczasowe

Na co zwrócić uwagę?

Wynajem sprzętu budowlanego jest korzystnym rozwiązaniem dla osób, które budują dom jednorodzinny i nie mają w planach innych inwestycji. Po co kupować drogi sprzęt jeśli użyjemy go tylko raz? Jednak przed podpisaniem umowy trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– cenę – nie zawsze te najtańsze będą najlepsze,
– sposób transportu – najlepiej jeśli to firma wynajmująca sprzęt dostarczy go na plac budowy,
– stan techniczny – muszą posiadać przeglądy techniczne, ale również warto zwrócić uwagę czy wypożyczany sprzęt nie jest uszkodzony.

Korzystając z usług renomowanej wypożyczalni mamy pewność, że będziemy zadowoleni z współpracy oraz gwarancję jakości oferowanych sprzętów.

Informacja prawna