Bojler elektryczny do podgrzewania wody w domu

Sposób podgrzewania wody w domu, to jedna z ważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć podczas budowy. Nie wszędzie można doprowadzić gaz, a budowanie kotłowni bywa bardzo kosztowne. Dlatego jedną z lepszych i powszechniejszych metod uzyskiwania ciepłej wody jest podgrzewanie wody prądem. Sprawdź jak to zrobić by było bezpiecznie i tanio.

Ciepła woda bez wysokich kosztów

W polskich domach bardzo często można spotkać bojlery elektryczne. Często mylnie uważa się, że jest to droga metoda pozyskiwania ciepłej widy. Cała instalacja związana z bojlerem jest sporo tańsza od alternatywnych opcji. Dodatkowo nie wymaga ona posiadania dodatkowych pomieszczeń na składowanie opału. Kotłownia nie tylko zajmuje sporo cennego miejsca w naszym domu, ale jest również kosztowna w budowie. Jeśli doliczymy do tego nieporównywalnie niższe koszty prądu niż np. węgla, którego musielibyśmy użyć do uzyskania ciepłej wody w przypadku posiadania tradycyjnego pieca, może okazać się, że oszczędności będą bardzo wysokie. Bojler elektryczny możemy zamontować w niemal każdym pomieszczeniu, nie zajmuje on wiele miejsca i z łatwością ukryjemy go w szafce łazienkowej lub piwnicy.

Jak wybrać odpowiedni pojemnościowy podgrzewacz wody?

Przy wyborze bojlera powinniśmy kierować się kilkoma cechami. Powinien on przede wszystkim

  • Być energooszczędny,
  • Posiadać odpowiednią pojemność,
  • Posiadać wyłącznik czasowy,
  • Być odpowiednio zaizolowany.

Dwa pierwsze podpunkty można tak naprawdę połączyć w jeden. Dobry bojler elektryczny jest, bowiem energooszczędny, kiedy posiada odpowiednią pojemność. Paradoksalnie im mniejsza pojemność ogrzewcza wody, tym bardziej jest on energooszczędny. Wynika to z łatwiejszego ogrzania mniejszej ilości wody, którą szybciej zużyjemy. W ten sposób unikamy konieczności wielokrotnego podgrzewania tej samej wody. W oszczędnościach pomaga nam również wyłącznik czasowy. Jeśli woda jest ciepła wyłącznik czasowy zapobiega jej stałemu podgrzewaniu. Grzałka włącza się dopiero, gdy temperatura wody znacząco spada. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy niepotrzebnych strat ciepła.

Podgrzewanie wody prądem łączy się również z utratą łączy się również ze stratami energii wynikającymi z oddawania ciepła na zewnątrz. Dlatego tak ważna jest odpowiednia izolacja zbiornika na wodę. Nowoczesne bojlery elektryczne są skutecznie zabezpieczone przed nadmierną emisją ciepła. Dzięki temu woda dłużej pozostaje ciepła a jej temperatura spada bardzo powoli. Wysokiej jakości nowoczesne bojlery elektryczne produkuje firma Kospel. Ich pełną ofertę można znaleźć na firmowej stronie internetowej.

Wygoda i bezpieczeństwo

Decydując się na montaż pojemnościowego ogrzewacza wody nie tylko oszczędzamy sporą sumę pieniędzy, ale również zyskujemy bardzo wygodne i proste w obsłudze urządzenie, ogrzewające wodę w naszym domu. Bojler elektryczny obsługuje się przy pomocy jednego włącznika i regulatora temperatury. Nie wymaga to żadnych specjalistycznych umiejętności ani uprawnień. W razie dłuższych wyjazdów z łatwością wyłączymy ogrzewacz, a gdy zajdzie taka potrzeba ponownie go uruchomimy. Jest to również rozwiązanie bezpieczniejsze niż kotły zasilane gazem, który może się ulatniać.

Informacja prawna