Dlaczego warto kupić elektryczny piec do domowej pizzy?

Smakowita pizza, wypiekana w domu, z dodatkiem ulubionych składników – to marzenie wielu osób. W Polsce szczególnie lubiana jest pizza w stylu włoskim i amerykańskim. Przydatnym urządzeniem do wypiekania domowej pizzy jest piec elektryczny. To właśnie ten sprzęt pozwala na wypieczenie wysokiej jakości pizzy, z doskonałymi składnikami.

Elektryczny piec do pizzy – najważniejsze zalety

W sklepach można znaleźć dwa rodzaje elektrycznych pieców do pizzy, czyli profesjonalne oraz domowe. Ten pierwszy typ sprawdza się świetnie do restauracji i większych lokali gastronomicznych, natomiast piece domowe są idealne dla użytkowników prywatnych. Przy pomocy pieca elektrycznego można wypiekać naprawdę smaczną pizzę, która będzie odpowiednia dla rodziny, znajomych i na spotkania towarzyskie. Do najważniejszych zalet pieca elektrycznego należą:

 • wystarczy podłączyć go do gniazdka i już można przygotowywać pyszną pizzę
 • pozwala na regulowanie temperatury
 • ma wiele funkcji, dotyczących pieczenia pizzy
 • przeznaczony do użytku w domach i mieszkaniach, chociaż można podłączyć go także do źródła prądu na tarasie lub w ogrodzie
 • umożliwia na stosunkowo szybkie przygotowanie pizzy
 • jest uznawany za ekologiczny, nie potrzebuje gazu
 • ma niewielki rozmiar, co jest szczególnie istotne w przypadku mieszkań w blokach
 • dosyć tani, dlatego większość osób może sobie na niego pozwolić
 • zapewnia równomierne wypiekanie ciasta na pizzę.

Domowa pizza może być naprawdę smaczna, czasami nawet lepsza niż z restauracji, albo chociaż w połowie tak dobra jak z włoskiej pizzerii.

Jaki piec elektryczny wybrać?

Decydując się na elektryczny piec do domowej pizzy, warto zastanowić się nad konkretnym modelem urządzenia. Spore znaczenie mają rozmiary pieca, jego funkcje, a także możliwość regulacji temperatury. Im bardziej precyzyjne są ustawienia danego sprzętu, tym większa szansa na to, że piec będzie działała doskonale i umożliwi wypiekanie pizzy na najwyższym poziomie. Ważny jest także czas nagrzewania się pieca, a także kwestia utrzymywania danej temperatury. W ten sposób można szybko i sprawnie przygotować smaczną pizzę i poczęstować nią całą rodzinę.

Piec elektryczny do pizzy marki Ariete – wysoka jakość

Marka Ariete ma w swojej ofercie elektryczne piece do domowej pizzy, które spełnią potrzeby wielu użytkowników. Do polecanych modeli pieców tej marki należą:

 • piec do pizzy Ariete 909 – urządzenie o mocy aż 1200 W, które umożliwia wypieczenie pizzy w 4 minuty, z płytą kamienną żaroodporną, dzięki czemu włoskie placki smakują wyjątkowo smacznie;
 • piec do pizzy Ariete 917/00 – sprzęt o mocy 1200 W z pięcioma poziomami pieczenia (o różnych temperaturach), co pozwala na upieczenie świeżej pizzy w 4 minuty.

Oba piece elektryczne marki Ariete cechują się wysoką jakością i doskonałą pracą. Możliwość osiągnięcia bardzo wysokiej temperatury, dochodzącej aż do 400 stopni Celsjusza (w przypadku modelu 917/00) sprawia, że czas wypiekania pizzy jest naprawdę krótki i powstaje placek o chrupiących i smacznych brzegach. Do tego elektryczne piece Ariete zapewniają równomierne wypiekanie pizzy, a także wyjątkowy smak. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednie składniki i stworzysz swoją ulubioną pizzę!

Informacja prawna