Blaty kuchenne – jak je dopasować do stylu aranżacji?

Przy projektowaniu kuchni należy zwracać uwagę na najdrobniejsze detale, gdyż to one w dużej mierze odpowiadają za efekt aranżacji. Jedną z najważniejszych decyzji, z którą przyjdzie Ci się zmierzyć, jest dobór blatów kuchennych. Muszą bowiem spełniać określone standardy użyteczności, a jednocześnie komponować się wizualnie z pozostałym wyposażeniem. Podpowiadamy, jak je prawidłowo dopasować.

Blaty robocze do kuchni nowoczesnej

https://kronosfera.pl/blog/kuchnia-w-stylowej-klasycznej-czerni-i-bieli–ponadczasowy-urok-plyt-acrylic-matt-od-kronospan,25

Styl nowoczesny jest chętnie wykorzystywany w aranżacjach kuchennych, gdyż łączy w sobie prostotę z efektownym wzornictwem. Takie pomieszczenia są uporządkowane i funkcjonalne, dlatego modernistyczny wystrój będzie odpowiedni nawet do niewielkich wnętrz. Blaty robocze do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym powinny być utrzymane w jednolitej kolorystyce pasującej do mebli. Sprawdzą się tu także materiały imitujące strukturę marmuru lub całkowicie pozbawione wzorów.

Modnym rozwiązaniem jest łączenie ze sobą różnych dekorów i barw na zasadzie kontrastu. Jeżeli zatem fronty szafek mają być czarne, dobrym pomysłem będzie wybranie blatów kuchennych w jasnym odcieniu. W takim przypadku sprawdzą się blaty w deseń kamienia naturalnego lub drewnianych desek.

Blaty do kuchni w stylu skandynawskim

https://kronosfera.pl/blog/kuchenne-rewolucje-w-2020-roku–jaki-blat-kuchenny-wybrac,55

W kuchniach urządzonych na modłę skandynawską również króluje minimalizm, jednak w tym przypadku zasady doboru materiałów są nieco inne. Charakterystyczna dla tego stylu jest jasna kolorystyka oraz naturalność. Doskonałym wyborem będą tu blaty drewniane https://kronosfera.pl/p/blaty-robocze-dla-meblarstwa-plyty-klejone-z-drewna-litego,11. Stworzą ciekawy efekt w połączeniu z białymi frontami i szarymi lub błękitnymi ścianami.

Budżetową alternatywą dla blatów drewnianych mogą być blaty wykonane w technologii postforming doskonale imitujące drewno czy kamień. Są wytrzymałe i funkcjonalne.

Blaty kuchenne do kuchni w stylu industrialnym

https://kronosfera.pl/blog/3-powody-dlaczego-blaty-postforming-to-dobry-wybor-do-twojej-nowej-kuchni,36

Uważa się, że styl industrialny jest jednym z najbardziej wymagających pod względem aranżacji. Trzeba w nim ostrożnie podchodzić do doboru dodatków, aby różnorodność dekorów nie wprowadziła chaosu. Blaty robocze do kuchni industrialnych powinny charakteryzować się surowością, dlatego doskonałym wyborem będą modele imitujące beton. Nie sprawdzą się natomiast ozdobne marmury i efektownie zdobione, wielokolorowe płyty.

Do industrialnych aranżacji będą także pasować klasyczne blaty drewniane, które stworzą spójną całość z ceglaną ścianą i frontami w jednolitej kolorystce, a jednocześnie ocieplają wizualnie chłodne wnętrze. Na rynku dostępne są również płyty o niestandardowym wzornictwie, które z wyglądu przypominają popękaną, betonową posadzkę. Warto je wziąć pod uwagę, jeżeli zależy Ci na spektakularnym efekcie.

Informacja prawna