Jak wybrać lampę stołową do salonu?

Ciekawe, kto pamięta z wizyt u znajomych z jakiego w zasadzie źródła promieniowało to ciepłe/obojętne/ stonowane światło, przy którym wszyscy siedzieli zajadając się kolacją? Zakładając, że był wieczór i żarówki zostały zapalone. Hmm, chyba niewielu.

Podobnie bywa też gdy nikt o włączeniu światła nie myśli, „bo jest jeszcze jasno” i odpowiednią ilość lumenów dostarcza operujące za oknami słońce. Bywa jednak czasem, że właśnie w takich wypadkach zapamiętujemy lampy, nawet z miejsc, w których znaleźliśmy się albo przypadkowo, albo jednorazowo – ze względu na ich unikatowy wygląd.

Piękno w służbie światła

Nie bojąc się banału, można śmiało stwierdzić, że tak jak Prometeusz podzielił się ze śmiertelnikami ogniem, tak naukowcy i designerzy dzielą się z nami najwyżej zaawansowanymi technologicznie, najbardziej oryginalnymi projektami źródeł światła. Gdzie je znaleźć? Naprawdę imponujący wybór jest na przykład dostępny pod internetowym adresem lampystudio.pl, sklepu o nazwie Lampy Studio, działającego przez całą dobę on-line.

Kolejnym niezbyt może lotnym stwierdzeniem jest to, że szczęśliwie minęły już czasy, gdy w sklepach AGD i nielicznych galeriach ze sztuką użytkową, mogliśmy dokonać wyboru najczęściej wśród kilku, kilkunastu modeli lamp. Nie było też specjalnie mowy o zróżnicowaniu ich na kategorie – co najwyżej można było zapytać o model podłogowy, wiszący, kinkiet lub lampkę nocną. Dziś sytuacja ma się zgoła inaczej – i chwała za to, powiedzmy, Heliosowi, patronowi słońca.

Lampy sufitowe w salonie a życie towarzyskie

Kameralne spotkania rządzą się nieco innymi prawami niż większe zebrania towarzyskie, między dwojgiem ludzi zwłaszcza operuje już często światło promieniujące z nich samych, i prócz małej stojącej lampki naprawdę wiele więcej nie jest potrzebne. Co innego jednak bardziej formalne lub po prostu uroczyste obiady, śniadania, kolacje spędzane w kilkunastoosobowym gronie rodziny, przyjaciół, znajomych, czy wreszcie współpracowników.

W takich wypadkach nieodzowne jest, przynajmniej na początku, jasne, górne oświetlenie, tak, by każdy mógł zorientować w przestrzeni i swobodnie się przedstawić, z zachowaniem wszelkich zasad dobrego wychowania. Niektórzy lubią też wiedzieć, co znajduje się na ich talerzu, niekoniecznie z troski o swoje zdrowie, ale by w miły sposób docenić wysiłki przygotowującego daną potrawę.

Spójrzcie tylko w górę!

Wybór lampy sufitowej do salonu może sprawić urządzającemu wnętrze naprawdę ogromną ilość satysfakcji. W sklepie internetowym pod adresem lampystudio.pl, wśród ponad 20 000 modeli lamp o różnym przeznaczeniu, znajduje się imponująca liczba wariantów lamp sufitowych dedykowanym wnętrzom o charakterze salonowym.

Jeżeli ktoś niezbyt orientuje się, czym się różni żyrandol od lampy wiszącej LED, warto jest wybrać się na spacer wirtualnymi alejkami LampyStudio. Można ze sobą zabrać, na przykład, przyszłego współlokatora salonu lub wdać się w pogawędkę z jednym z przyjaznych fachowych konsultantów, którzy zapraszają do kontaktu pod numerami podanymi na stronie sklepu.

Informacja prawna