Poznaj 3 powody dlaczego warto wybrać używane meble do swojego mieszkania

meble w mieszkaniu

Urządzając mieszkanie, wcale nie trzeba stawiać na nowe meble prosto z salonu meblowego. Często są one drogie, a jednocześnie nie zawsze są najwyższej jakości. Na nowe meble zużywane są duże ilości drewna, wszak wykorzystywane jest ono także do materiałów drewnopochodnych takich jak płyta meblowa czy MDF w formie sprasowanej i utwardzanej. Dziś spróbujemy Was przekonać do wyboru mebli używanych. Poznajcie 3 powody, dlaczego warto je wybierać.

Powód nr 1: to ekologiczne

Wybierając używane meble z pewnością wpisujecie się w trend ekologiczny, który jest obecnie modny. Meble z odzysku wpiszą się we wnętrze w stylu vintage, ale i eko. Ponadto można znaleźć bryły meblowe pasujące zarówno do stylu skandynawskiego, industrialnego, prowansalskiego, rustykalnego, angielskiego, boho, jak i wielu innych. Decydując się na meble z odzysku dbasz o ekosystem, a jednocześnie dajesz starym meblom nowe życie. Nie lądują na śmietniku i mogą świetnie służyć jeszcze przez wiele lat. Kupując mebel można go pozostawić w niezmienionym stanie, ale np. meble wypoczynkowe można oddać do tapicera i w ten sposób je odmienić bez szkody dla środowiska.

Powód nr 2: możesz zyskać ciekawszy design wnętrza

Na pewno meble dostępne w sklepach są utrzymane w kilku wiodących stylistykach. Wiele linii produktowych jest zbliżonych designem, a decydując się na starsze meble można zyskać meblościanki czy komplety wypoczynkowe, które są jedyne w swoim rodzaju. Wybierając kilka starszych mebli, można również połączyć je z nowymi i stworzyć ciekawsze, eklektyczne wnętrze. Jeśli decydujesz się na dany styl, to często szukasz odpowiednich mebli i nie zawsze znajdujesz je w ofercie sklepów meblowych. Oferta mebli vintage poszerza Twoje możliwości i sprawia, że do aranżacji możesz podejść bardziej kreatywnie.

Powód nr 3: w ten sposób możesz zaoszczędzić

Choć meble vintage nie zawsze są tanie, to jednak często możesz znaleźć prawdziwe okazje. Jeżeli dana osoba chce pozbyć się mebla, który zbiera tylko kurz i nie jest jej już potrzebny, to często jest skłonna do negocjacji, by sfinalizować transakcję. To okazja do targowania się i uzyskania lepszej ceny. Czasami stare meble można zakupić za naprawdę niewielkie pieniądze, dużo niższe w porównaniu z nowymi modułami. Nie zawsze trzeba też wybierać meble w idealnym stanie. Pewne skazy obniżają wartość mebli, sprawiają, że można je kupić znacznie taniej, a jednocześnie ich naprawa nie zawsze jest bardzo kosztowna i taki ruch może się opłacać.

Informacja prawna