Co można robić z poliwęglanowymi płytami?

Poliwęglan jest materiałem, który posiada bardzo wiele zastosowań chociażby w budownictwie i przemyśle. Jego największymi atutami jest stosunkowo niska cena oraz możliwość szerokiego zastosowania w wielu branżach. Od momentu wejścia do powszechnego użytku płyty poliwęglanowi w zasadzie jedynie zyskują na popularności i są wykorzystywane w coraz większej liczbie prac remontowych i budowlanych.

Nowoczesne daszki z poliwęglanu

Jednym z ciekawszych zastosowań poliwęglanu są daszki ogrodowe oraz na tarasy. To sposób na zabezpieczenie się przed opadami deszczu, ale również przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, ponieważ część płyt poliwęglanowych posiada filtry UV. Dodatkowym atutem stosowania płyt poliwęglanowych jest łatwość ich montażu. Wystarczy niewielka ekipa remontowa do wykonania dość skomplikowanych konstrukcji, a część niewielkich prac uda się wykonać nawet w pojedynkę. Daszki takie mają zastosowanie zarówno w przypadku budownictwa mieszkalnego, jak również w przemyśle, na działkach i w wielu innych miejscach. Płyty zadaszeniowe z poliwęglanu oraz wiele innych ich rodzajów znajdziemy w sklepie robelit.pl, który specjalizuje się od wielu lat w sprzedaży tego typu produktów. W jednym sklepie znajdziemy również wszelkie dodatki niezbędne do poprawnego montażu naszych płyt. Będą to chociażby kołki montażowe, zimowe kaptury i worki ochronne oraz specjalistyczne worki UV do agrowłóknin.

Ekspozycje sklepowe

Poliwęglan doskonale sprawdzi się również w handlu jako gotowa ekspozycja sklepowa lub półki. W takim przypadku docenimy z pewnością lekkość materiału. Przesuwanie takich ekspozycji będzie niezwykle łatwe. W tani sposób będziemy również mogli ujednolicić całość naszej sklepowej wystawy i sprawić, że wizerunek naszego stoiska stanie się jeszcze bardziej spójny. Poliwęglan jest naturalnie przezroczysty, ale będziemy oczywiście mogli bez trudu wykonać na nim również zdobienia, zakleić go i pokryć na przykład materiałami reklamowymi, tworząc niepowtarzalną ekspozycję sklepową.

Zabudowy ochronne – dla bezpieczeństwa pracownika

W obecnej, trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa wykonanie zabudowy ochronnej w sklepie czy też punkcie usługowym wydaje się być koniecznością w przypadku niemalże każdej branży. To zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby przenoszone drogą kropelkową. Zwłaszcza w obecnej pandemii rozwiązanie to jest bardzo rozsądnym i w niektórych przypadkach również obowiązkowym posunięciem ze strony zarządzających takimi punktami usługowymi.

Informacja prawna