Odkryj bezprzewodowe odkurzacze marki Dyson

Odkurzanie mieszkania nie należy do lubianych czynności. Odkurzacz jest duży i ciężki, a dodatkowo trzeba pamiętać o regularnej wymianie worków. Wygodniejsza alternatywa dla tradycyjnego urządzenia to odkurzacz cyklonowy – sprzęt lekki, bezprzewodowy i bezworkowy. Pierwszy model tego typu opracował inżynier James Dyson. Działa on tak wydajnie, jak odkurzacz przewodowy, ale jest wygodniejszy w użyciu. Jak pracuje urządzenie tego typu i jaki model warto kupić?

Cyklonowy odkurzacz Dyson – co to jest?

Odkurzacz bezprzewodowy to lekkie, pozbawione worka urządzenie. Składa się z rury, na której jednym końcu znajdziesz szczotkę, a na drugim – silnik wraz z pojemnikiem na kurz. Odkurzacze tego typu są wyposażone w akumulatory, dzięki czemu nie trzeba podłączać ich do prądu. Długość działania na jednym naładowaniu baterii zależy od konkretnego modelu, ale zazwyczaj wystarcza bez problemu na jednorazowe odkurzenie mieszkania.

Tym, co najbardziej odróżnia sprzęty przewodowe od bezprzewodowych, jest sposób zasysania powietrza. Odkurzacz cyklonowy zbiera brud do zbiornika ruchem wirowym wytwarzanym przez silnik, który opracował Dyson. Co to jest konkretnie i jak działa? Powietrze jest zasysane do komory w urządzeniu, a następnie wprowadzone w ruch wirowy – siła generowana w ten sposób jest porównywalna do mocy tornada. Dzięki temu powietrze oddziela się od zebranych zanieczyszczeń, a po wydostaniu się z urządzenia jest czystsze, niż to, które wydostaje się ze zwykłego odkurzacza. Efekt ten potęgują filtry HEPA montowane w urządzeniach – dodatkowo oczyszczają powietrze.

Czy odkurzacze tego typu są skuteczne? W przypadku modeli marki Dyson opinie wskazują na wysoką wydajność urządzeń bezprzewodowych. Użytkownicy twierdzą też, że sprzątanie jest wygodniejsze, gdy nie trzeba zwracać uwagi na podłączanie sprzętu do prądu oraz pamiętać o wymianie worków.

Jaki odkurzacz Dyson wybrać?

Firma Dyson ma w swoim asortymencie kilka modeli odkurzaczy bezprzewodowych. Różnią się od siebie funkcjami, ale każdy z nich skutecznie usuwa zanieczyszczenia z podłogi oraz innych, trudniej dostępnych miejsc. Do podstawowych zastosowań odpowiedni będzie odkurzacz Dyson V6 Motorhead. Podobnie jak wszystkie modele tej marki, możesz łatwo go rozłożyć i stworzyć w ten sposób odkurzacz ręczny. Moc tego modelu to 50 W, co pozwala bez problemu wyczyścić mieszkanie.

Jeśli jednak poszukujesz sprzętu zaawansowanego technicznie, wybierz Dyson V11 Absolute. Ten odkurzacz wyróżnia wysoka moc – aż 545 W. Dzięki temu szybko usuniesz zabrudzenia ze wszystkich zakamarków. Model ten sam dopasowuje program czyszczenia w zależności od powierzchni. Pozwala to zautomatyzować sprzątanie i zapewnia większą dokładność odkurzania.

Dyson to nie tylko odkurzacze

Choć marka Dyson kojarzona jest głównie z odkurzaczami bezprzewodowymi, w portfolio firmy znajdziesz także inne sprzęty. Są to na przykład wydajne oczyszczacze powietrza, a także nawilżacze. Możesz wybrać niewielki, biurkowy model, który pomoże Ci zadbać o jakość powietrza w pracy. Dostępne są także wydajne urządzenia pełnowymiarowe, które filtrują powietrze w całym pomieszczeniu.

Jeśli natomiast szukasz nowoczesnej suszarki do włosów, sprawdź Dyson Supersonic. Urządzenia z tej serii pozwalają dbać o włosy, ponieważ regulują temperaturę powietrza automatycznie – dzięki temu znika ryzyko zniszczenia pasm. Możesz również samodzielnie ustawić pożądany poziom ciepła, jakie generuje urządzenie. Jeżeli poszukujesz dla siebie urządzenia Dyson, sklep Neonet ma szeroką ofertę.

Informacja prawna