Płyty chodnikowe – element aranżacyjni przestrzeni publicznej

Płyta chodnikowa to powszechnie występujący element w przestrzeni publicznej. Nadaje odpowiedni wygląd alejkom spacerowym, podjazdom, czy parkingom, tworząc solidną nawierzchnię użytkową. Występuje w różnych formach, dzięki czemu kreuje ciekawą aranżację danej przestrzeni. Dowiedzmy się zatem czegoś więcej na temat płyt chodnikowych, ich rozmiarów i kolorów.

Płyty chodnikowe w różnych rozmiarach

Płyty chodnikowe możemy spotkać w różnych rozmiarach. Jednak do tych najbardziej popularnych należą 50 x 50 x 7 i 35 x 35 x 5. Większe są zazwyczaj stosowane do wykonywania chodników i podjazdów. Charakteryzują się bardzo dobrą trwałością i są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia czy wszelkie zniekształcenia.

Natomiast mniejsze (35 x 35 x 5) wykorzystuje się do tworzenia ścieżek, alejek, tarasów czy balkonów. Pozwalają uzyskać lekkość przestrzenną, dlatego będą idealne dla niedużego obciążenia.

Płyty chodnikowe w różnych kolorach

Płyty chodnikowe dostępne są także w różnych kolorach. Najczęściej spotykamy się z czerwonymi, grafitowymi i szarymi. Taki wybór umożliwia tworzenie różnorodnej aranżacji z wykorzystaniem danej barwy. Pozwala to wyróżnić jeden fragment nawierzchni od drugiego, stworzyć ciekawy kolorystyczny wzór i nadać zupełnie nowy, lepszy wyraz danemu miejscu.

Płyta chodnikowa stwarza szereg możliwości, jakie możemy dostrzec w przestrzeni publicznej jak i na prywatnych posesjach. Za pomocą koloru i rozmiaru, kreuje niepowtarzalny styl i formę, która przykuwa uwagę.

Praktyczne zastosowanie płyt chodnikowych – cechy produktu

Płyty chodnikowe są znakomitym kreatorem przestrzeni wokół nas. Wygodny i prostokątny kształt, który prezentują, pozwala w łatwy sposób na układanie ich w różnych kompozycjach.

Doskonale odnajdują się w tradycyjnych jak i nowoczesnych aranżacjach przestrzennych. Dobrze współgrają z drewnianymi elementami, co pozwala uzyskać ciekawy efekty wizualny w ogrodach, parkach i innych strefach rekreacyjno-wypoczynkowych.

Płyta chodnikowa wyróżnia się trwałością i dużą odpornością na obciążenia. Nie jest podatna na ścieranie i potrafi długo zachować intensywność swojego koloru. To produkt, który łatwo utrzymać w czystości, dlatego może być idealnym rozwiązaniem dla dobrej nawierzchni użytkowej.

Kupując płyty chodnikowe należy pamiętać, aby wybrać ich odpowiedni rozmiar i grubość, dopasowaną do strefy użytkowej.

Płyta chodnikowa – sprawdzony producent

Istotna kwestią dla płyt chodnikowych będzie ich producent. Godną polecenia firmą jest Pebia. Oferuje wysokiej jakości płyty dostępne w dwóch najbardziej popularnych rozmiarach (50 x 50 x 7 i 35 x 35 x 5) i trzech kolorach (czerwony, grafitowy, szary). Stosuje sprawdzone technologie, a do produkcji używa własnych materiałów, które są gwarancją trwałości. Wszystko odbywa się w nowoczesnym zakładzie. Dlatego chcąc cieszyć się znakomitą nawierzchnią, warto postawić na sprawdzonego producenta.

Informacja prawna