Wymarzony dom z dużymi przeszkleniami – zobacz te projekty!

Większość zwolenników nowoczesnej architektury docenia piękno i charakter domów z dużymi przeszkleniami. To efektowny detal, będący znakiem rozpoznawczym wielu współczesnych brył, który pozwala wspaniale otworzyć wnętrza na widok ogrodu i umożliwia doskonałe doświetlenie przestrzeni. Panoramiczne przeszklenie może stać się dominującym elementem aranżacyjnym, zacierającym granicę pomiędzy domem a jego naturalnym otoczeniem. Warto także podkreślić, że wypełnione naturalnym światłem wnętrze wizualnie zyskuje na przestronności oraz prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Odpowiednio zlokalizowane duże przeszklenia sprzyjają także efektywnemu pozyskiwaniu energii słonecznej, co w sezonie zimowym pozwala ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem.

Zobacz projekty domów z dużymi przeszkleniami z kolekcji Pracowni ARCHON+ i przekonaj się, jak wyjątkowo prezentują się słoneczne i szeroko otwarte na zieleń ogrodu wnętrza.

Dom w papawerach 3 (G2E)”

Nowoczesny charakter tego domu podkreśla efektowne przeszklenie elewacji ogrodowej, które obejmuje całą ścianę budynku i wysmukla wizualnie jego formę. Przedłużeniem głównej bryły domu, wzorowanej stylistycznie na nowoczesnej stodole, jest dwustanowiskowy garaż, który w praktyczny sposób skomunikowano ze spiżarnią, ułatwiając tym samym wnoszenie zakupów. Skąpana w słońcu otwarta przestrzeń dzienna zachwyca niebanalnym designem i płynnie łączy się z przyległym tarasem wypoczynkowym. Na parterze mieści się także komfortowa sypialnia gościnna, a na poddaszu mieszkańcy mają do dyspozycji luksusowy apartament z łazienką, garderobą i panoramicznym widokiem na ogród oraz dwa pokoje dla dzieci. Komfort użytkowania domu i oszczędne gospodarowanie energią zapewnia przewidziana w standardzie projektu wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Dom pod brzoskwinią (G2E) OZE”

Innym wariantem nowoczesnego domu, którego projekt uwzględnia także system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, a dodatkowo również pompę ciepła jako źródło ogrzewania, jest „Dom pod brzoskwinią (G2E) OZE”. Jasny i grafitowy tynk stylowo komponują się z drewnianą okładziną na elewacji, tworząc zarazem piękną oprawę dla dużych przeszkleń. Umożliwiają one doskonale doświetlenie pomieszczeń oraz pełnią ważną funkcję komunikacyjną pomiędzy wnętrzem a strefę tarasową, ukrytą w półcieniu nowoczesnej pergoli. Przesuwny system otwierania drzwi tarasowych przewidziano zarówno w salonie, gabinecie, jak i niezwykle efektownym, dwukondygnacyjnym holu. Przemyślany układ funkcjonalny na poddaszu obejmuje apartament rodziców, dwa przestronne pokoje dla dzieci, łazienkę, garderobę i praktyczną pralnię, która pozwala utrzymać idealny porządek i elegancki charakter wnętrza.

Dom w kosaćcach (NA)”

Ten projekt dowodzi, jak pomysłowo można wkomponować duże przeszklenie w bryłę małego domu parterowego, by stanowiło wyrazisty akcent na elewacji od strony ogrodu i płynnie łączyło wnętrze z otaczającą przyrodą. Osłonięta pergolą strefa tarasowa podkreśla charakter bryły „Domu w kosaćcach (NA)” i nadaje jej lekkości. Projekt doskonale wpisuje się również w kategorię domów w stylu nowoczesnej stodoły, do którego nawiązuje ten budynek z przejrzystym i funkcjonalnym układem. Strefa dzienna to ustawna przestrzeń, w ramach której można zaaranżować kuchnię z obszerną wyspą, a przyległa spiżarnia ułatwia organizację pracy. W zacisznej części nocnej znajdują się trzy sypialnie i wygodna łazienka. To bardzo interesująca propozycja należąca także do kolekcji: projekty domów tanich w budowie.

Dom w aromach (G2)”

Komfortowy „Dom w aromach (G2)” od razu zwraca uwagę dynamiczną kompozycją i różnorodnością detali. Wnętrze uatrakcyjnia antresola, którą można urządzić jako wspólną, rodzinną strefę rekreacyjną. Efektownie przeszklona część dzienna na parterze zachwyca przestronnością i możliwościami aranżacyjnymi. Z jadalni oraz kuchni można wyjść na taras, który osłania nowoczesna pergola, czyniąc z niego strefę o nietuzinkowym klimacie. W głębi parteru znajduje się komfortowy apartament rodziców, w pobliżu przewidziano także saunę. Na poddaszu zaprojektowano dwa bliźniacze pokoje dla dzieci z wyjściem na wspólny taras, ponadto gabinet i łazienkę.

Dom w szyszkowcach”

Zwolennikom prostych brył z efektownym przeszkleniem ARCHON+ proponuje „Dom w szyszkowcach”. To projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym, który wieńczy dwuspadowy dach, a wspaniałą ozdobę stanowi oryginalna pergola tarasowa. Płynną komunikację między częścią dzienną parteru a tarasem zapewnia przesuwne otwarcie, natomiast narożne okno gwarantuje piękne doświetlenie jadalni i dodaje atrakcyjnego akcentu elewacji. Układ funkcjonalny poddasza obejmuje cztery sypialnie, garderobę, łazienkę i pralnię.

Pełne informacje o proponowanych projektach znajdują się na www.archon.pl.

Informacja prawna