Baterie wannowe ścienne – Charakterystyka, zalety, opinie

Z całą pewnością dla osób, które są zwolennikami wanien, baterie do nich są niezwykle ważne. Wybór tego rodzaju armatury jest bardzo duży. Chcąc wybrać odpowiednią można wręcz pogubić się w gąszczu dostępnych modeli. W dzisiejszym wpisie postaramy się przybliżyć tematykę związaną z bateriami wannowymi ściennymi. To bowiem one wśród Polaków cieszą się największym zainteresowaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym artykułem!

Wysokojakościowe baterie wannowe ścienne

Baterie wannowe można podzielić ze względu na sposób montażu wyróżniamy baterie wannowe ścienne, stojące oraz podtynkowe. Baterie wannowe ścienne są wciąż najczęściej wybierane. Wpływ na taki stan rzeczy ma bezproblemowy ich montaż, duży wybór modeli, a także zazwyczaj niższa cena od chociażby baterii podtynkowych. Wybór tych rodzajów baterii jest ogromny. Z dostępnych na rynku modeli bez problemu otrzymać można takie, które będą pasowały do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, retro czy skandynawskich.

Wśród baterii wannowych ściennych wyróżnia się te z dwoma uchwytami i jednouchwytowe. baterie, które posiadają kurki są obecnie rzadziej kupowane, chociaż są to modele, które specjalnie wykonane imituje modele, które były spotykane w łazienkach wiele lat temu. Baterie te sprawdzają się idealnie w łazienkach w stylu retro czy industrialnych.

Z kolei baterie wannowe ścienne jednouchwytowe są zazwyczaj modelami, które ze względu na estetykę, będą pasowały do pomieszczeń nowoczesnych. Jeden kurek pozwala na szybsze ustawienie pożądanej temperatury wypływającej wody oraz jej natężenie. Właśnie z tego względu modele te uchodzą za bardziej ekologiczne.

Złote, czarne, białe – baterie wannowe ścienne

Jeszcze kilkanaście lat temu baterie zazwyczaj były w kolorze chrom błyszczący. Chociaż nadal jest to kolor dominujący baterii łazienkowych, to jednak zauważyć można, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się baterie czarne, zlote, a także i białe. Oczywiście kolorystyka armatury to kwestia typowo indywidualna, jednak armatura łazienkowa w ciekawym kolorze pomaga nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru, przyciąga spojrzenia i sprawia, że zwykłe baterie potrafią być również niezaprzeczalną dekorację łazienki.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się baterie czarne, które są chętnie wybierane zarówno do jasnych, jak i ciemnych wnętrz. Natomiast baterie złote są nie tylko luksusowym elementem wnętrza, ale także i czymś stylowym. Baterie wannowe złote o ile są dobrze dobrane będą prezentowały się dobrze w praktycznie każdej kolorystyce i aranżacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając dobre baterie wannowe ścienne?

Tak naprawdę laikowi nie jest łatwo wybrać dobre baterie wannowe. Modele, które dostępne są w marketach oraz sklepach branżowych wizualnie mogą wyglądać niemal identycznie. Tak, jak i w innych sprawach w tym przypadku diabeł tkwi w szczegółach. Należy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne danych baterii wannowych ściennych, ponieważ to właśnie od nich zależy to, jak się będzie z nich korzystało, jakie będą podczas czyszczenia oraz czy posiadają na przykład technologie, które umożliwiają podczas codziennego użytkowania zmniejszać zużycie wody.

Wybierając baterię wannową należy zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Materiałem szczególnie polecanym jest mosiądz, który nie koroduje, nie zmienia właściwości wody, a także jak donoszą ostatnie badanie posiada właściwości antybakteryjne. Baterię, która wykonana jest mosiądzu można łatwo odróżnić, ponieważ jest ona ciężka.

Warto jest wybierać baterie wannowe z ofert stacjonarnych i internetowych sklepów branżowych, oraz takie, które po prostu pochodzą od dobrych i znanych producentów. Eksperci podkreślają, że do baterii, które są szczególnie polecane zalicza się te marki Grohe, Hansgrohe, Kludi, Tres, a także polskiej marki Deante.

Informacja prawna