Łazienka w stylu retro

Klasyczne style łazienkowe obejmują zarówno przytulne wersje tych pomieszczeń, jak i eleganckie i wyrafinowane.

Jeśli czujesz, że styl retro jest tym, co podoba Ci się najbardziej – spójrz na nasze pomysły na łazienkę utrzymaną w tym designie, aby wiedzieć jak umiejętnie wykorzystać płytki do łazienki, nostalgiczny styl i znaczące pamiątki łącząc je z przewiewnymi kolorami.

Retro łazienka – płytki łazienkowe Paradyż i inne pomysły

Jednym z najważniejszych elementów łazienek retro, okalanym przez płytki łazienkowe Opoczno, czy innej zacnej marki są umywalki utrzymane w tej stylistce. Najlepiej sprawdzą się zlewozmywaki na cokole – które i dzisiaj występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Najbardziej w klimacie jest taki ze zwężaną nóżką, który umiejętnie łączy retro klimat i nowoczesny styl.

Do tego warto dołożyć:

  • metalowy żyrandol,
  • antyczne lustro,
  • drewniane podłogi,
  • retro płytki np. Cersanit,
  • tkane kosze,
  • przewiewne zasłony.

Szczególną uwagę warto zwrócić właśnie na płytki, bo to one znakomicie podkreślają charakter łazienki z epoki, nawiązując do wczesnych toalet. Ci właściciele domów stworzyli nowy styl vintage, wprowadzając do swoich łazienek np. zielone kafelki w groszki mogą być z siebie dumni. Wiele ciekawych propozycji płytek w stylu dawnych lat oferuje sklep z płytkami Plytki24.pl – warto się zapoznać z jego propozycją. Inne kafelkowe motywy retro to stokrotki (zwłaszcza jako motyw przewodni na podłodze), albo  czarne poziome kafelki pod prysznicem – nie dość, że są bardzo w klimacie to jeszcze mocno ożywiają całą łazienkę.

Jak jeszcze dopełnić łazienkę retro?

Skoro już udało Ci się obkupić w najistotniejszą rzecz – płytki retro z https://plytki24.pl/, warto dać się ponieść dalej tej stylistyce. Podłogi wyłożone kafelkami i boazeria z drobnymi panelami będą pięknie uzupełniać i formalizować każdą charyzmatyczną łazienkę w stylu retro, a jej klasyczne detale zakotwiczą ją w przeszłości. Co to będą za detale? Sam zdecyduj i daj się ponieść, a na pewno efekt końcowy będzie zachwycający!

Informacja prawna